reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Chciała dokuczyć mężowi, więc zadzwoniła na 112. Wymyśliła historyjkę, aby dać mu nauczkę

SzczytnoChciała dokuczyć mężowi, więc zadzwoniła na 112. Wymyśliła historyjkę, aby dać mu...

Konflikty małżeńskie miewają różne podłoża.

Konflikty małżeńskie miewają różne podłoża. Małżonkowie chwytają się różnych sposobów, aby w sytuacji konfliktowej przemówić do rozsądku partnerowi bądź partnerce. Często takie spory łagodzą wyzywani na miejsce interwencji policjanci. Należy jednak w rozsądny sposób wybierać numery alarmowe. Wymyślanie historii, które w rzeczywistości nie miały miejsca mogą skończyć się dla zgłaszającego mandatem karnym bądź skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie za bezpodstawne zaalarmowanie służb niosących pomoc. O tym przekonała się pewna 65-latka, która chciała dąć nauczkę mężowi a finalnie sama naraziła się na konsekwencje prawno – finansowe.

reklama

Wczoraj (10.0.122r.) tuż przed godziną 16:00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktowała się pewna 65-latka. Kobieta oświadczyła, że potrzebuje pilnej interwencji policji z uwagi na to, iż jej nietrzeźwy mąż awanturuje się i rzucił się na nią z pięściami. Policjanci bardzo poważnie traktują takie zgłoszenia. Każda informacja o stosowaniu w rodzinie przemocy traktowana jest przez mundurowych priorytetowo, gdyż do podstawowych zadań funkcjonariuszy należy ochrona życia, zdrowia i mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra.

Dlatego też szczycieńscy policjanci alarmowo udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. Już na wstępie wiedzieli, że treść zgłoszenia znacznie odbiega od rzeczywistości. Na miejscu zastali 65-letnią mieszkankę gminy Szczytno i jej 70-letniego męża. W rozmowie z kobieta ustalili, że wezwała ona  patrol policji, gdyż chciała dokuczyć mężowi. W dniu interwencji 70-latek miał wspólnie ze znajomymi spożywać alkohol, a mundurowi mieli tylko „rozgonić towarzystwo”.

reklama

Funkcjonariusze poinformowali 65-latkę, że alarmowanie policji o stosowaniu przemocy domowej nie jest tematem do żartów. Mundurowi nałożyli na kobietę mandat karny w wysokości 300 złotych za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych.

źródło: KPP Szczytno

Tym żyje Olsztyn

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Czarter jachtów na Mazurach 2026 – ile kosztuje komfortowy rejs?

Czarter mazury – ile kosztuje tydzień na jachcie?

Kizo ponownie wystąpi nad Jeziorem Kortowskim!

Kizo, czyli popularny raper i autor tekstów, rozkręci imprezę na Plaży Kortowskiej.

Który środek do demakijażu rzęs jest lepszy: żel, krem czy płyn?

Kremowy zmywacz do makijażu to komfort i maksymalna kontrola.

Pikniki firmowe – najlepsze imprezy integracyjne na lato!

Najlepsze gry i zabawy integracyjne dla pracowników.

Nowy punkt szkoły Hirpol w Olsztynie już działa. Otwarcie na Jarotach okazało się sukcesem

Szkoła z możliwością nauki w Maserati otworzyła nowy punkt na Jarotach i przyciągnęła wiele ludzi.

Czy zdrowie można wliczyć w koszt prowadzenia biznesu?

Koszty zdrowotne jako część budżetu firmy.

250 operacji robotycznych czyli nowoczesne możliwości  leczenia raka prostaty w MSZ w Olsztynie

Doświadczeni operatorzy: Mirosław Łesiów i Rafał Steckiewicz z Certyfikatami obsługi robota da Vinci.
reklama
reklama