fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Chciała dokuczyć mężowi, więc zadzwoniła na 112. Wymyśliła historyjkę, aby dać mu nauczkę

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Konflikty małżeńskie miewają różne podłoża. Małżonkowie chwytają się różnych sposobów, aby w sytuacji konfliktowej przemówić do rozsądku partnerowi bądź partnerce. Często takie spory łagodzą wyzywani na miejsce interwencji policjanci. Należy jednak w rozsądny sposób wybierać numery alarmowe. Wymyślanie historii, które w rzeczywistości nie miały miejsca mogą skończyć się dla zgłaszającego mandatem karnym bądź skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie za bezpodstawne zaalarmowanie służb niosących pomoc. O tym przekonała się pewna 65-latka, która chciała dąć nauczkę mężowi a finalnie sama naraziła się na konsekwencje prawno – finansowe.

Wczoraj (10.0.122r.) tuż przed godziną 16:00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktowała się pewna 65-latka. Kobieta oświadczyła, że potrzebuje pilnej interwencji policji z uwagi na to, iż jej nietrzeźwy mąż awanturuje się i rzucił się na nią z pięściami. Policjanci bardzo poważnie traktują takie zgłoszenia. Każda informacja o stosowaniu w rodzinie przemocy traktowana jest przez mundurowych priorytetowo, gdyż do podstawowych zadań funkcjonariuszy należy ochrona życia, zdrowia i mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra.

Czytaj też:  Rzecznik MZ: nie ma jasnego wskazania, że wariant omikron będzie bardziej zakaźny, ale mniej zjadliwy

Dlatego też szczycieńscy policjanci alarmowo udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. Już na wstępie wiedzieli, że treść zgłoszenia znacznie odbiega od rzeczywistości. Na miejscu zastali 65-letnią mieszkankę gminy Szczytno i jej 70-letniego męża. W rozmowie z kobieta ustalili, że wezwała ona  patrol policji, gdyż chciała dokuczyć mężowi. W dniu interwencji 70-latek miał wspólnie ze znajomymi spożywać alkohol, a mundurowi mieli tylko „rozgonić towarzystwo”.

reklama

Funkcjonariusze poinformowali 65-latkę, że alarmowanie policji o stosowaniu przemocy domowej nie jest tematem do żartów. Mundurowi nałożyli na kobietę mandat karny w wysokości 300 złotych za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych.

reklama

źródło: KPP Szczytno

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama