17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Wojsko dołączyło do poszukiwania zaginionych seniorów

OlsztynWojsko dołączyło do poszukiwania zaginionych seniorów

Policjanci wspierani przez strażaków PSP Olsztyn, OSP Dobre Miasto, OSP Bartąg i OSP Gryźliny nieprzerwanie prowadzą działania poszukiwawcze za zaginionymi seniorami. W działaniach biorą udział również żołnierze 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Olsztynie. Wykorzystany został m.in. policyjny helikopter oraz wyszkolony pies tropiący z hodowli psów rasowych „FCI Canum Amicus”.

reklama

Policjanci prowadzą poszukiwania za zaginionymi seniorami. Działania koordynują policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Wydziału dw. z Przestępczością p- ko Życiu i Zdrowiu olsztyńskiej komendy.

Przypomnijmy, 30 grudnia 2021r. policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu Marii Kułakowskiej. Kobieta najprawdopodobniej 29 grudnia 2021 roku wyszła z domu przy ul. Grudziądzkiej w Dobrym Mieście i do chwili obecnej do niego nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

reklama

Od momentu przyjęcia zgłoszenia policjanci nieustannie prowadzą działania poszukiwawcze za zaginioną. Od samego początku w czynnościach wspierani są przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrym Mieście, którzy niezależnie od warunków atmosferycznych oraz pory przeszukują tereny, gdzie mogła pójść 79- latka. W działaniach wzięli udział płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Wykorzystany został również policyjny śmigłowiec. W miniony weekend poszukiwania prowadzone były przy wykorzystaniu wyszkolonego psa z hodowli psów rasowych „FCI Canum Amicus”.

Zaginiony Jerzy Śliwczyński wyszedł z domu w sobotę (08.01.2022r.) przy ul. Świtycz- Widackiej w Olsztynie i do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Policjantów w poszukiwaniach od początku wspierają strażacy OSP Bartąg oraz OSP Gryźliny. W działaniach wykorzystywany jest również ich specjalistyczny sprzęt w postaci dronów.
Dziś (11.01.2022r.) akcja poszukiwawcza kontynuowana jest z udziałem strażaków, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Olsztyna oraz przedstawicieli Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia