fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Ostrzegamy! „5-letnia dziewczynka została porwana w Olsztynie”

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

„LUDZIE!!! POMOCY! Córka mojej przyjaciółki została porwana… Dziewczynka jest w niebezpieczeństwie… Policja apeluje o rozgłos! Czy ktoś jest w stanie rozpoznać tych bandytów? Na początku nagrania z monitoringu widać ich twarze!!!” – takie wpisy pojawiają się na Facebooku. Ostrzegamy! To jest bardzo niebezpieczne oszustwo internetowe.

Dziś w interneci na każdym kroku można spotkać się z oszustwami. Należy być ciągle czujnym, bo przestępcy potrafią bardzo sprytnie podszywać się. Tak też jest z najnowszym sposobem, który dotarł do Olsztyna.

Fałszywe konto publikuje na grupach wstrząsająca informację. Zacytowaliśmy ją wyżej, a poniżej publikujemy zrzut ekranu.

reklama

Kategorycznie nie należy ulegać manipulacji i klikać w taki link. Konsekwencje mogą okazać się fatalne: zainfekowanie komputera wirusem lub nawet przejęcia nad nim kontroli.

reklama

Tego typu oszustwa pojawiają się w całej Polsce. Niedawno celem ataku stali się mieszkańcy Ełku. Lokalne media również ostrzegały tamtejszych mieszkańców: „Szanowni Państwo, w internecie od kilku tygodniu, z dużą intensywnością w ostatnich dniach, krąży link dotyczący poszukiwań kilkuletniej dziewczynki z Ełku, która rzekomo została porwana. Do artykułu dołączany jest filmik w którym autor prosi o pomoc w rozpoznaniu sprawcy ( mężczyzna prowadzi dziewczynkę do busa). Nie otwieraj linku ‼️
‼️‼️‼️‼️ Policja nie prowadzi takich poszukiwań, to fake news, otwieranie treści może być bardzo niebezpieczne!

Czytaj też:  Jest nowe nagranie z dezerterem. Może grozić mu już nawet dożywocie
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama