4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Sędzia Paweł Juszczyszyn wygrał pozew o ochronę dóbr osobistych

OlsztynSędzia Paweł Juszczyszyn wygrał pozew o ochronę dóbr osobistych

Sąd Okręgowy w Olsztynie potwierdził we wtorek wyrok zaoczny, który uznał, że decyzja o zawieszeniu w pracy sędziego Pawła Juszczyszyna i obniżenie pensji “nie jest orzeczeniem Sądu Najwyższego”.

reklama

Juszczyszyn został zawieszony w orzekaniu przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego w lutym 2020 roku. Od tamtego czasu nie orzeka, mimo iż wielokrotnie wnosił o przywrócenie go do pracy, a jego wynagrodzenie zostało obniżone o 40%. W czerwcu tego roku sędzia wniósł pozew do Sądu Okręgowego w Olsztynie, domagając się ochrony swojego dobrego imienia i stwierdzenia, że decyzja o jego zawieszeniu nie pochodziła od Sądu Najwyższego.

Sąd Okręgowy w Olsztynie podtrzymał zdanie Juszczyszyna, a Sąd Najwyższy odwołał się od tej decyzji. Jednakże, we wtorek Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok zaoczny. Sędzia Juliusz Ciejek podkreślił, że “jej zdaniem stwierdzenie o sędzim, który łamie prawo w sposób rażący jest naruszeniem jego dóbr osobistych i przymiotu koniecznego do wykonywania zawodu”. “Władza chce pokazać wszystkim, że mamy sędziego umocowanego ustawowo, chronionego ustawą, tratatami międzynarodowymi i możemy mu zabrać połowę pensji(…) to zastanówcie się ludzie, co możemy zrobić z wami+” – dodał sędzia.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ania
29 grudnia 2021 13:03

Odnośnie zszargania opinii JuszczySyna to pragnę przypomnieć jak, już sporo lat temu, razem z kolegą komornikiem zlicytowali ogromne gospodarstwo pewnego rolnika, a kasą się podzielili, do tej pory żadna odpowiedzialność tych panów nie spotkała. Tacy jak on bezkarnie niszczą życia zwykłym ludziom i uważają się przy tym za lepszych od reszty społeczeństwa.

tiaa
29 grudnia 2021 10:36

orczyki sobie wieczny folwark urządzili

Polecane
Ogłoszenia