fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Od czerwca loty na trasie Olsztyn-Mazury do nowego miasta

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Od połowy czerwca zostanie uruchomione połączenie lotnicze na trasie z portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach do Rzeszowa. Będzie je realizował polski przewoźnik – PLL LOT maszynami typu Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Rzecznik prasowy lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach Dariusz Naworski poinformował, że pierwszy rejs z Szyman do Rzeszowa zaplanowano na 18 czerwca 2022 roku. Połączenia będą obsługiwać Polskie Linie Lotnicze LOT.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpośrednich lotów z Mazur do Rzeszowa przez trzy miesiące – dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i soboty. Lot będzie trwał godzinę. Daje to możliwość zaplanowania dłuższego lub tylko weekendowego wyjazdu. Ostatni lot odbędzie się 5 września.

reklama

W przesłanym komunikacie zacytowano marszałków woj. warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i woj. podkarpackiego – Władysława Ortyla. Obaj wyrazili nadzieję, że połączenie te ożywi ruch turystyczny w ich regionie, że mieszkańcy obu krain będą korzystać z połączenia, by odpocząć w innym klimacie i otoczeniu.

Czytaj też:  Magda Gessler nagrała filmik skierowany do mieszkańców Olsztyna

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama