fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

W centrum Olsztyna zawieszono baner „Murem za polskim mundurem

reklama

Dziękuję funkcjonariuszom i żołnierzom za to, że zawsze możemy liczyć na was – powiedziała w środę w Olsztynie wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Wskazała, że sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest elementem większej rozgrywki międzynarodowej.

W centrum Olsztyna na budynku Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego uroczyście zawieszono w środę baner „Murem za polskim mundurem”.

Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk, która wzięła udział w uroczystości, podziękowała żołnierzom i funkcjonariuszom formacji pełniącym służbę na polsko-białoruskiej granicy.

reklama

„Chcę podziękować od całego narodu polskiego, bez względu na to, co słyszymy w przestrzeni publicznej. Choć wojsko, policja, służby graniczne, są atakowane przez część społeczeństwa, to jesteśmy zgodni co do tego, (…) że państwo zdało egzamin. Dziękuję, że jesteście zawsze i że możemy na was liczyć w przestrzeni cyberbezpieczeństwa, ale również w codziennej pracy, bardzo żmudnej, która wymaga koncentracji, koordynacji i samozacięcia” – powiedziała wiceminister Semeniuk.

Czytaj też:  Pomalowano samochód sprayem. Kolejna odsłona lokalnych porachunków

Dodała, że „sytuacja na granicy i w całej Europie jest elementem większej rozgrywki międzynarodowej, w której Polska bierze udział”. Jak wskazała, „relacje międzynarodowe potrzebują spójności”.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wspomniał, że każdego dnia na polsko-białoruskiej granicy pełni służbę kilka tysięcy funkcjonariuszy straży granicznej, policji i wojska.

„Dzisiejszym przedsięwzięciem chcemy dać wyraz solidarności naszego społeczeństwa ze wszystkimi, którzy na tej granicy już byli i będą w najbliższym czasie, po to, abyśmy my mogli spokojnie przeżywać święta, byśmy mogli spokojnie żyć, pracować dla naszej ojczyzny” – podkreślił wojewoda.

Zaznaczył, że w czwartek do pełniących służbę na polsko-rosyjskiej granicy trafi kilkaset kartek i rysunków od dzieci z Warmii i Mazur.

źródło: PAP