fbpx
-1 C
Olsztyn
środa, 19 stycznia, 2022
reklama

Ministerstwo planuje zmianę terminu ferii zimowych?

reklama

Nie planujemy zmiany terminu ferii zimowych – przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dwutygodniowe ferie zimowe zgodnie z planem odbędą się w czterech terminach w styczniu i w lutym, w zależności od województwa.

W ubiegłym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbyły się w jednym terminie i trwały od 4 do 17 stycznia 2021 r. zapytała resort edukacji i nauki, czy planuje podobne rozwiązanie w tym roku.

„Nie planujemy zmiany terminu ferii zimowych” – przekazało MEiN.

reklama

Oznacza to, że dwutygodniowe ferie zimowe odbędą się w czterech terminach: od 15 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego; od 22 stycznia do 6 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego; od 29 stycznia do 13 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego; od 12 do 27 lutego odpoczywać będą uczniowie w z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

Czytaj też:  Małe jeziora na Mazurach skute lodem - cienkim i niebezpiecznym

Przyjęte rozwiązanie dotyczące zeszłorocznych ferii miało na celu istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin w kolejnych kilkunastu tygodniach. Miało znacząco wpłynąć na spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19.

źródło: PAP