fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. pożaru, w którym zginął sędzia

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Prokuratura rejonowa w Szczytnie wszczęła śledztwo w sprawie pożaru domku letniskowego w Warchałach, w którym zginął sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie. Wstępnie biegły podał, że pożar mógł powstać od zaprószenie ognia z kominka albo zwarcia instalacji elektrycznej.

Jak przekazał w poniedziałek prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard, „prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przestępstwa nieumyślnego spowodowania pożaru, którego następstwem jest śmierć człowieka”.

„Dokonane zostały wstępne oględziny przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Mamy wnioski, ale czekamy jeszcze na wyniki sekcji zwłok, która zostanie przeprowadzona najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym. Biegły wstępnie oświadczył, że doszło do zaprószenia ognia z kominka albo przyczyny były techniczne – zwarcie w jednym z urządzeń AGD” – podał prokurator Bekulard.

reklama

W pożarze domku letniskowego w Warchałach koło Szczytna zginął sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Przemysław Jagosz – potwierdził w sobotę rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Służby odebrały zgłoszenie o pożarze w piątek ok. godz. 19.30. Wewnątrz strażacy znaleźli zwęglone ciało. Na posesji zaparkowany był samochód na olsztyńskich rejestracjach. Na miejsce przyjechały właścicielka domku z żoną mężczyzny, jak się później okazało, ofiary pożaru. Kobieta potwierdziła tożsamość męża.

Sędzia Przemysław Jagosz karierę zawodową zaczął w 1993 r. jako etatowy aplikant sądowy w Sądzie Rejonowym w Olsztynie. W latach 1995-1997 był asesorem pełniącym obowiązki sędziego Sądu Rejonowego w Kętrzynie, a także sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Czytaj też:  Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie zginął w tragicznych okolicznościach

W dniu 27 sierpnia 1997 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie, a 29 czerwca 2001 r. na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Przemysław Jagosz aż do śmierci orzekał w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Olsztynie. Niemniej na przestrzeni lat był wielokrotnie delegowany do pełnienia obowiązków sędziego w I Wydziale Cywilnym Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, a w latach 1998 – 2001  także do pełnienia obowiązków głównego specjalisty w Departamencie Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości.

W pierwszych latach swojej kariery zawodowej, a konkretnie od 2000 roku do 2001 roku Przemysław Jagosz pełnił również odpowiedzialną funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości, natomiast w październiku 2009 r. Minister Sprawiedliwości powołał go w skład zespołu do przeprowadzenia analizy dotychczasowych oraz wypracowania nowych modelowych rozwiązań prawnych w zakresie problematyki nieletnich.

źródło: PAP/Sąd Okręgowy

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama