fbpx
-5 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Jak wybrać dobry tablet?

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Używamy ich w domu, w pracy, w szkole, w podróży i podczas wypoczynku w parku. Nie zajmują tyle miejsca co laptopy i są bardziej przejrzyste niż telefony komórkowe. Przed rozpoczęciem tego przewodnika należy pamiętać, że ważne jest, aby używać tablet huawei matepad t8 etui do ochrony urządzenia.

Do czego będziesz używać tabletu?

Z pozoru proste pytanie. Jeśli jednak nie doprecyzujesz odpowiedzi, wybór tabletu może być dla Ciebie niepotrzebnie trudny. Łatwo też może się zdarzyć, że za urządzenie, dla którego nie wykorzystujesz wszystkich jego możliwości, zapłacisz dużo pieniędzy. Inaczej zaoszczędzisz kilkaset koron, ale będziesz rozpaczać nad jego powolnością podczas pracy z tabletem… do pokoju dziecinnego, który chce głównie przeglądać internet i szukać inspiracji u innych kobiet.

Jak duży tablet kupić?

Dostępne na rynku tablety dotykowe wypełniają lukę między smartfonami a potężnymi laptopami. I odpowiada temu rozmiar ich przekątnej. Zaczyna się od około 6”, a kończy na około 11”, ale nie będziesz miał problemu ze znalezieniem na rynku tabletów o znacznie wyższej przekątnej.

reklama

Najczęściej spotkasz wokół siebie tabletki o przybliżonych rozmiarach 7, 8 i 10”. Chociaż ta różnica może wydawać się nieistotna, jeśli położysz te dwie tabletki obok siebie, na pewno zauważysz różnicę ponad 7 cm (1 cal odpowiada 2,5 centymetrowi).

Rozdzielczość i typ wyświetlacza

reklama

Kupując tablet, zdecydowanie skup się również na jego wyświetlaczu. Ponieważ tablet możesz zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, bez problemu znajdziesz się w jasnym miejscu (np. w parku, nad morzem, w ogrodzie) i tablet nie będzie czytelny ze względu na słońce. Jeśli jednak kupisz urządzenie z dobrymi uli obserwacyjne i wysokiej jakości wyświetlaczem (np. panel IPS), to problem powinien tam być. Niższej jakości wyświetlacze na tabletach, które są zbyt tanie, mogą mieć gorsze kąty widzenia, a kolory mogą wydawać się wyblakłe. Z takimi tabletami nie będziesz się dobrze bawić, zwłaszcza na otwartej przestrzeni.

Należy również zwrócić uwagę na rozdzielczość wyświetlacza. Im większa przekątna tabletu , tym bardziej odpowiednia, tym wyższa rozdzielczość. Na tablecie o przekątnej 11”, filmy w rozdzielczości 800×480 na pewno nie będą przyjemne do oglądania. Wręcz przeciwnie, nie ma problemu z zakupem tabletów o rozdzielczości 1280×800, 1920×1080 czy 1366×768 pikseli, a na rynku coraz częściej pojawiają się też modele o ultrawysokiej rozdzielczości (2732 x2048) . Dzięki takim urządzeniom fajnie będzie oglądać ulubiony serial, film lub parować najnowszą grę.

Czytaj też:  Skomplikowane sprawy, w których może pomóc nowoczesna technologia

W przypadku mniejszych tabletów – do 8” przekątnej zazwyczaj natkniemy się na rozdzielczość 1024 x 600 lub 1280 x 800 pikseli, co jest wartością wystarczającą dla tego rozmiaru ekranu. Bez względu na rozmiar tabletu, zawsze używaj tablet huawei matepad t8 etui, aby go chronić.

Jaki procesor, pamięć RAM i pamięć użytkownika wybrać?

Na rynku istnieje ogromna liczba różnych tabletów. Różnią się marką, różnymi parametrami procesora, pamięcią wewnętrzną i RAM, a także wyglądem. Wybór marki i wyglądu pozostawiamy tylko Twoim preferencjom. Niektórym przypadnie do gustu śnieżnobiały tablet, drugim sięgnie po elegancki metal, a trzecim po klasyczną czerń.

Dzięki temu, że tablety są również modne, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem bardziej zabawnych wariantów – różowy, niebieski, czerwony, żółty, fioletowy itp. Dla renomowanych marek spodziewamy się wyższej ceny, ale także ogólnie lepszej jakości przetwarzania (począwszy od wyświetlacza, plastiku lub metalu) i dłuższej żywotności całego tabletu.

Jednak przy wyborze zdecydowanie nie należy lekceważyć wielkości pamięci i rodzaju procesora. Im szybszy procesor i większa pamięć, tym wyższa cena tabletu . Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, chcesz grać w gry, dawać ozdobne prezentacje na spotkaniach roboczych i nie zadowala Cię samo przeglądanie Internetu i czytanie e-booków, zdecydowanie nie powinieneś oszczędzać na tych parametrach.

Żywotność baterii

Wiesz, wyczerpuje się, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Z pewnością znasz to prawo zgody z normalnego korzystania z laptopa lub telefonu komórkowego. Ale może ci się to przydarzyć, nawet jeśli używasz tabletu . Jeśli już wiesz, że będziesz podróżować z tabletem i nie będziesz mieć przez cały czas dostępu do prądu, sięgnij prosto po tablet o dużej pojemności baterii.

Im wyższa pojemność baterii, tym dłużej tablet powinien działać, ale im wyższa cena, tym większe prawdopodobieństwo. Normalna praca na tablecie przy niższych kosztach zakupu to około 4,5 – 10 godzin. Jednak w droższych modelach możesz napotkać wytrzymałość przekraczającą 18 godzin.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama