16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

85-letnia mieszkanka Olsztyna oddała oszustowi 70 000 zł w gotówce

Olsztyn85-letnia mieszkanka Olsztyna oddała oszustowi 70 000 zł w gotówce

70 tys. złotych straciła wczoraj 85-letnia mieszkanka Olsztyna, która padła ofiarą oszustów. Kobieta uwierzyła podającemu się za funkcjonariusza mężczyźnie, że bierze udział w akcji zatrzymywania sprawców zabójstwa. Gotówkę przekazała nieznanemu odbiorcy. Tylko w ciągu jednego dnia sprawcy wymyślając różne historie próbowali oszukać w sumie 9 osób. To, że tylko w jednym przypadku im się udało, to efekt ciągłych kampanii, apeli, informacji podawanych przez policję i media. Funkcjonariusz

reklama

Do 9 usiłowań doszło wczoraj na terenie Olsztyna. Niestety w jednym przypadku przestępcy osiągnęli swój cel i oszukali 85-latkę. Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynika, że na jej numer stacjonarny zatelefonowała nieznana jej osoba, która przedstawiła się za policjanta prowadzącego działania mające na celu ujęcie sprawców zabójstwa . Sprawca nakłonił pokrzywdzoną do przekazania zgromadzonych w domu pieniędzy nieznanej osobie celem zabezpieczenia gotówki przed kradzieżą przez osoby odpowiedzialne za zabójstwo. Właśnie w ten sposób kobieta straciła ponad 70 tys zł.

W innym przypadku przed utratą wszystkich oszczędności, w ostatniej chwili uchronił starszą kobietę taksówkarz, który wiózł ją do banku. Kobieta dopiero po rozmowie z kierowcą taxi uświadomiła sobie, że dzwonił do niej przestępca a nie policjant.

reklama

Na szczęście we wszystkich pozostałych przypadkach osoby starsze nie dały się oszukać. To z pewnością efekt ciągłych kampanii, apeli i informacji na temat sposobu działania przestępców, podawanych przez policję i media.
Teraz oszustów poszukują olsztyńscy policjanci i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bronka
29 kwietnia 2016 16:00

na co jej było tyle kasy?

Justyna
29 kwietnia 2016 12:17

Adam Czajkowski, brzmi znajomo, prawda?

Polecane
Ogłoszenia