fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Nowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. „W niedzielę po mszy ruszam z Panem Jezusem do chorych”

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Abp Józef Górzyński udzielił błogosławieństwa nowym nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. Do grona nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. posługujących w parafiach archidiecezji warmińskiej zostało włączonych sześciu nowych mężczyzn.

– Dla mnie osobiście to przede wszystkim okazja do pogłębiania swojej wiary i bycie przykładem dla rodziny, przyjaciół, sąsiadów. Towarzyszą temu duże emocje, bo to bardzo ważny moment w życiu – podkreśla Paweł Grzegrzółka z parafii NSPJ w Olsztynku.

– Zawsze po Mszy św. niedzielnej ruszam z Panem Jezusem do chorych. To wyjątkowe uczucie, już 10 lat jestem szafarzem, jednak zawsze czekam na ten moment, kiedy mogę się spotkać z Panem Jezusem i chorymi – mówi Franciszek Juszko z parafii św. Katarzyny w Kętrzynie.

reklama

Uroczystej Mszy św. z obrzędem błogosławieństwa przewodniczył abp Józef Górzyński. W homilii podkreślił, że Chrystus przyjmował postawę sługi. – Służebność jest przez wielu w świecie traktowana jako coś niegodnego. Jednak w rozumieniu chrześcijańskim służba drugiemu to wyraz największej godności, jakiej możemy dostąpić. Dla nas, posługujących w Kościele, pojęcie służebności jest fundamentalne – aby pełnić jakąkolwiek funkcję w Kościele, konieczne jest naśladowanie Chrystusa Sługi – mówił metropolita warmiński.

Czytaj też:  To on? Jest nagranie z Galerii Warmińskiej. Sam się prosił o kłopoty
reklama

– U początku wszystkiego – stworzenia, naszego życia, powołania – jest zamysł Boży, który potem się realizuje w czasie; z tego wynikają początek i koniec wszystkiego. My mamy w naszym życiu realizować wolę Boga – mądrość polega na odczytaniu tej woli i jej wiernym wypełnianiu – podkreślił abp Górzyński.

źródło: Archidiecezja Warmińska

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama