fbpx
-1 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Mieli rozmach. Dwaj pracownicy ubojni zatrzymani. Zniknęło 2,5 tony mięsa

reklama

Zostali złapani na gorącym uczynku. Dwóch pracowników regularnie „podwędzało” mięso z ubojni. W ostaniach dwóch latach zniknęło 2,5 tony wieprzowiny.

Według policji, dwóch pracowników rzeźni zostało przyłapanych na kradzieży mięsa przez swojego pracodawcę. Przedsiębiorca wezwał policję po zauważeniu 130 kg wieprzowiny w bagażniku samochodu, który należał do 46-letniego pracownika. Policja zatrzymała również innego pracownika, który miał być zamieszany w przestępstwo. Swoją drogą okazało się, że przyszedł do pracy kompletnie pijany.

Zgodnie z ustaleniami policyjnego śledztwa, 46-letni mężczyzna często okradał swojego pracodawcę w ciągu ostatnich dwóch lat. W ostatnich miesiącach dołączył do niego 55-letni wspólnik. „W sumie z rzeźni skradziono blisko 2,5 tony wieprzowiny. Podejrzani przez swoje działania spowodowali, że pracodawca poniósł straty w wysokości ponad 38 tys. zł” – poinformowała policja.

Czytaj też:  Nawet w weekend kilkanaście tysięcy nowych zachorowań
reklama

Łącznie postawiono 49 zarzutów kradzieży. Drugi podejrzany usłyszał cztery zarzuty. Przyznali się do popełnienia tych zbrodni.

Za kradzież może zostać skazany do pięciu lat więzienia.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama