15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Idealne rękawiczki na siłownię. Jakie kupić?

Materiał partneraIdealne rękawiczki na siłownię. Jakie kupić?

Pęcherze i otarcia dłoni są często spotykane u osób rozpoczynających swoją karierę sportową. Na szczęście można im zapobiec. Z pomocą przychodzą rękawiczki na siłownię, które nie tylko chronią podatny na uszkodzenia naskórek, ale także wspomagają skuteczność treningu. Jakie są ich funkcje? Kto powinien w nie zainwestować oraz czym należy kierować się podczas wyboru modelu idealnego? O tym przeczytasz poniżej.

reklama

Najważniejsze funkcje rękawiczek na siłownię

Wbrew pozorom rękawiczki na siłownię powinien mieć każdy, kto ma styczność z maszynami treningowymi oraz sprzętem sportowym. Dlaczego? Głównym powodem są pełnione przez nie funkcje.

Ochrona skóry dłoni

Wśród najistotniejszych jest ochrona skóry dłoni. Podczas ćwiczeń na drążku, z hantlami, ketlami, sztangami, czy maszynami, naskórek jest o wiele bardziej narażony na otarcia, pęcherze i odciski. Tego rodzaju mikro uszkodzenia powodują ból i dyskomfort, a także utrudniają prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Na szczęście dzięki rękawicom treningowym problem ten znika.

reklama

Usztywnienie nadgarstka

Kolejna funkcja, jaka charakteryzuje szczególnie dłuższe rękawiczki na siłownie to odpowiednie usztywnienie nadgarstka. Dzięki właściwej stabilizacji nawet podczas wykonywania ćwiczeń z dużymi ciężarami, ryzyko urazu stawu nadgarstkowego maleje. Innymi słowy, tego rodzaju akcesoria na siłownię zwiększają bezpieczeństwo treningu.

Większa efektywność treningu

Ostatnią ważną rolą, jaką pełnią niepozorne rękawiczki jest zwiększenie efektywności ćwiczeń. Co należy przez to rozumieć? Przede wszystkim zmniejszenie ślizgania się dłoni na gryfie czy drążku, a w efekcie znacznie mocniejszy chwyt. 

Kto powinien zdecydować się na zakup rękawiczek na siłownię? 

Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć. Na kupno rękawiczek na siłownię powinien zdecydować się każdy, kto jest aktywny fizycznie, ćwiczy z obciążeniem, z masą własnego ciała na drążku, czy ma kontakt z maszynami treningowymi. Odpowiednio zaprojektowane i dobrane rozmiarem rękawice treningowe nie  tylko ochronią skórę przed uszkodzeniami, ale również zapobiegną infekcji bakteryjnej. Ponadto sprawdzą się również w przypadku kolarzy lub osób uprawiających tak zwany spinning, czyli jazdę na rowerze zintegrowanym z trenażerem, charakteryzującą się zwiększoną intensywnością.

reklama
Idealne rękawiczki na siłownię. Jakie kupić? Materiał partnera

Czym kierować się podczas wyboru rękawiczek treningowych?

Wbrew pozorom zakup rękawiczek na siłownię nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Tego rodzaju akcesoria treningowe nie mogą zbyt mocno uciskać rąk, ale również być za luźne, gdyż wtedy, zamiast pomagać, skutecznie utrudnią trening i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Oprócz odpowiedniego dopasowania do dłoni pod względem rozmiaru ważny jest także materiał, z którego są wykonane. Najchętniej wybierane przez sportowców modele to te uszyte z antypoślizgowej i oddychającej tkaniny. Na półkach sklepowych można znaleźć rękawice treningowe, które w środku mają miękką, syntetyczną skórę, zaś na wierzchu specjalny materiał termiczny. Szczególną uwagę podczas wyboru rękawiczek należy zwracać też na strukturę wyściółki. Odpowiednia zapewni właściwą amortyzację oraz odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, co jest niezwykle istotne podczas wzmożonego pocenia się np. przy zwiększaniu intensywności ćwiczeń. 

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety, jakie wiążą się z noszeniem rękawiczek na siłownię, wniosek nasuwa się sam. To produkt, który powinien mieć w swojej szafie każdy – zarówno zaawansowany, jak i początkujący sportowiec.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia