fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Strach mieszkańców przed 5G. Stanowisko sieci Play w sprawie inwestycji w Olsztynie

reklama

Mieszkańcy odkryli przerażającą prawdę. Popularny operator sieci komórkowej chce zbudować maszt 5G koło ich bloków.

Maszt powstanie przy ul. Borowej w Olsztynie. Jej właścicielem będzie operator sieci Play. Mieszkańcy boją się o zdrowie swoje i swoich dzieci, ponieważ negatywny wpływ technologii 5G miał nie zostać przetestowany. Niedawno opisywaliśmy problem mieszkańców w artykule: W tajemnicy mają budować maszt 5G pod oknami mieszkańców

O proteście zrobiło się głośno w internecie. Zauważyła go również sieć Play. Przesłali do naszej redakcji stanowisko, które publikujemy w całości:

reklama

„W ramach swojej działalności operacyjnej P4 sp. z o.o. (operator sieci PLAY) prowadzi w trybie ciągłym wiele inwestycji infrastrukturalnych na terenie całego kraju, w tym także w województwie warmińsko-mazurskim. Celem prowadzonych inwestycji jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej pozwalającej na niezakłócone rozmowy oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego.

Czasy globalnej pandemii, a w konsekwencji stanu epidemii na terenie Polski, jeszcze wydatniej podkreśliły rolę sprawnej i nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. To dzięki niej możliwe jest zdalne wykonywanie pracy, zapewniającej wielu rodzinom utrzymanie, prowadzenie lekcji na platformach do e-learningu czy też najważniejsze – czyli wezwanie pomocy medycznej, kiedy wymaga tego sytuacja.

Właśnie ta szczególna sytuacja powoduje, że jako operator dostajemy wiele apeli i listów od mieszkańców miejscowości z całej Polski, którzy proszą o zintensyfikowanie działań inwestycyjnych, nawet w miejscach, gdzie jeszcze niedawno można było spotkać głosy sceptyczne wobec rozwoju technologii bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych.

Czytaj też:  Kubuś z Olsztyna potrzebuje pomocy! Rodzice błagają o wsparcie

Wybór miejsca każdej nowej inwestycji poprzedzony jest szczegółowym procesem analizy, uwzględniającym wiele czynników m.in. pomiary jakości sygnału wykonywane w terenie, obciążenie sieci, zgłoszenia klientów dotyczące jakości usług, uwarunkowania terenu, czy wreszcie dostosowanie lokalizacji do siatki już istniejących stacji bazowych.

We wrześniu inwestor wystąpił z wnioskiem o wydanie Pozwolenia na Budowę. Inwestycja w Olsztynie jest zatem na etapie uzyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych. Planowana infrastruktura oparta będzie o standardową technologię wykorzystywaną przy tego rodzaju inwestycjach. W Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej, więc nie jest to inwestycja, która w żaden sposób się wyróżnia. Dodatkowo każda z inwestycji operatora sieci Play spełnia wszelkie normy zawarte w obowiązujących aktach prawnych i kontrolowanych m.in. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Wszystkie stosowane urządzenia nadawcze spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego do środowiska w miejscach dostępnych dla ludności. Jedynie w przypadku poprawnego wyniku takiego badania wykonanego przez niezależne, akredytowane laboratorium pomiarowe, możliwe jest uruchomienie stacji bazowej telefonii komórkowej.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama