Mieszkańcy odkryli przerażającą prawdę. Popularny operator sieci komórkowej chce zbudować maszt 5G koło ich bloków.
Maszt powstanie przy ul. Borowej w Olsztynie. Jej właścicielem będzie operator sieci Play. Mieszkańcy boją się o zdrowie swoje i swoich dzieci, ponieważ negatywny wpływ technologii 5G miał nie zostać przetestowany. Niedawno opisywaliśmy problem mieszkańców w artykule: W tajemnicy mają budować maszt 5G pod oknami mieszkańców
O proteście zrobiło się głośno w internecie. Zauważyła go również sieć Play. Przesłali do naszej redakcji stanowisko, które publikujemy w całości:
„W ramach swojej działalności operacyjnej P4 sp. z o.o. (operator sieci PLAY) prowadzi w trybie ciągłym wiele inwestycji infrastrukturalnych na terenie całego kraju, w tym także w województwie warmińsko-mazurskim. Celem prowadzonych inwestycji jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej pozwalającej na niezakłócone rozmowy oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego.
Czasy globalnej pandemii, a w konsekwencji stanu epidemii na terenie Polski, jeszcze wydatniej podkreśliły rolę sprawnej i nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. To dzięki niej możliwe jest zdalne wykonywanie pracy, zapewniającej wielu rodzinom utrzymanie, prowadzenie lekcji na platformach do e-learningu czy też najważniejsze – czyli wezwanie pomocy medycznej, kiedy wymaga tego sytuacja.
Właśnie ta szczególna sytuacja powoduje, że jako operator dostajemy wiele apeli i listów od mieszkańców miejscowości z całej Polski, którzy proszą o zintensyfikowanie działań inwestycyjnych, nawet w miejscach, gdzie jeszcze niedawno można było spotkać głosy sceptyczne wobec rozwoju technologii bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych.
Wybór miejsca każdej nowej inwestycji poprzedzony jest szczegółowym procesem analizy, uwzględniającym wiele czynników m.in. pomiary jakości sygnału wykonywane w terenie, obciążenie sieci, zgłoszenia klientów dotyczące jakości usług, uwarunkowania terenu, czy wreszcie dostosowanie lokalizacji do siatki już istniejących stacji bazowych.
We wrześniu inwestor wystąpił z wnioskiem o wydanie Pozwolenia na Budowę. Inwestycja w Olsztynie jest zatem na etapie uzyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych. Planowana infrastruktura oparta będzie o standardową technologię wykorzystywaną przy tego rodzaju inwestycjach. W Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej, więc nie jest to inwestycja, która w żaden sposób się wyróżnia. Dodatkowo każda z inwestycji operatora sieci Play spełnia wszelkie normy zawarte w obowiązujących aktach prawnych i kontrolowanych m.in. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.
Wszystkie stosowane urządzenia nadawcze spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego do środowiska w miejscach dostępnych dla ludności. Jedynie w przypadku poprawnego wyniku takiego badania wykonanego przez niezależne, akredytowane laboratorium pomiarowe, możliwe jest uruchomienie stacji bazowej telefonii komórkowej.
Średniowiecze! Już dawno naród nie bał się postępu jak teraz.
Foliarze…
Każdy zapomina, że ma router WiFi w domu, który chodzi +/- na podobnych pasmach + każde urządzenie elektroniczne emituje jakieś tam fale elektromagnetyczne – tyle że to nie szkodzi nikomu w żaden sposób. Trzeba mniej słuchać losowych Grażynek i Januszy, którzy najwidoczniej są specami od wszystkiego na Facebooku, a więcej włączyć swojego myślenia i przeanalizować dany temat.