fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

W tajemnicy mają budować maszt 5G pod oknami mieszkańców

reklama

Mieszkańcy jednego z olsztyńskich osiedli odkryli przerażającą prawdę. Pod oknami ich bloku, popularny dostawca sieci komórkowej chce wybudować ponad 50-metrowy maszt 5G. Jak przekonują mieszkańcy, nikt nie przebadał ich wpływu na zdrowie ludzi.

– Gdyby nie wypłynęło pismo z Urzędu Miasta nawet byśmy nie wiedzieli o takich zamiarach. Maszt o wysokości ponad 50 metrów ma powstać zaledwie kilkadziesiąt metrów od budynków mieszkalnych osiedla, które kilka lat temu sprzedawane było jako malowniczo położone, w spokojnej okolicy i pod lasem miejskim, a teraz funduje się nam taką niespodziankę – piszą wystraszeni mieszkańcy.

Maszt ma powstać przy ul. Borowej 1, na osiedlu Przylesie. Jego właścicielem ma być operator sieci Play. Mieszkańcy boją się o zdrowie swoje i swoich dzieci, gdyż jak przekonują, wpływ technologii 5G na zdrowie człowieka, nie został przebadany:

reklama

– Boimy się o zdrowie swoje i naszych dzieci i nie przekonują nas zapewnienia, że nie ma to wpływu na zdrowie. Prawda jest taka, że nikt do tej pory nie badał wpływu tak intensywnego promieniowania na ludzki organizm w dłuższej perspektywie czasu – czytamy w odpowiedzi mieszkańców.

Mieszkańcy głośno krytykują decyzję o budowie masztu na lokalnym forum internetowym. Część z ich wypowiedzi publikujemy poniżej:

Czytaj też:  Strach mieszkańców przed 5G. Stanowisko sieci Play w sprawie inwestycji w Olsztynie

– Play chce zbudować BTS (nadajnik). Zapewne obecnie LTE/4G, a w przyszłości aby był to nadajnik 5G (bo trzeba ich dużo nabudować aby zrobić pokrycie tą siecią). Wg mnie nie powinniśmy na niego zezwalać, ponieważ w okolicy mamy wystarczającą ilość nadajników/masztów, np. ten na Poprzecznej czy w dołku przy Bydgoskiej;


– Trzeba się zebrać i szybko działać! Jestem za tym żeby go nie stawiali;


– uważam że już wystarczająco dużo mamy wkoło różnego typu nadajników. Krajobrazu to też nie ubogaca;


– P4(Play), ale oni obecnie mają już swój maszt z nadajnikami przy ul Bydgoskiej 3. Obsługuje on połączenia komórkowe GSM a także Internet, nawet LTE. Nie ma potrzeby aby stawiali kolejny maszt obok nas, mogą wyposażyć obecny maszt w urządzenia/nadajniki, nawet wyższej klasy 5G. To jest jedna z podstaw do sprzeciwu.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama