9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Po nawałnicy trudności na jezdniach i zalane piwnice

OlsztynPo nawałnicy trudności na jezdniach i zalane piwnice
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nad Olsztynem przeszła gwałtowna nawałnica, po której przejazd niektórymi ulicami jest utrudniony. Strażacy pompowali wodę z piwnic, wiatr powalił kilka drzew.

reklama

Dyżurny Olsztyna poinformował, że w wyniku gwałtownej nawałnicy, która przeszła w poniedziałek nad Olsztynem wpłynęły zgłoszenia o powalonych drzewach m.in. na ul. Erdmanowej, strażacy zostali poproszeni dotąd o wypompowanie wody z 15 zalanych piwnic.

Niektóre studzienki kanalizacyjne nie były w stanie odbierać dużych ilości wody, przez co miejscami utrudniony jest przejazd m.in. ul. Wojska Polskiego. Kierowcy muszą uważać na odcinkach dróg, na których prowadzona jest budowa nowej linii tramwajowej – silny nurt spływającej deszczówki miejscami poprzesuwał słupki wyznaczające pasy tymczasowych jezdni.

reklama

Nawałnice przeszły już przez zachodnią część regionu, m.in. nad powiatem nidzickim. Obecnie burze przesuwają się na północny-wschód regionu. Według zapowiedzi synoptyków gwałtowne nawałnice mogą się jeszcze w poniedziałek pojawić nad Warmią i Mazurami.

Zaskakująca pogoda w ostatni weekend wakacji na Warmii i Mazurach

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama