fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 7 grudnia, 2021
reklama

18 nielegalnych migrantów zatrzymano na Warmii i Mazurach

reklama

18 nielegalnych migrantów i przewożących ich Polaków zostało zatrzymanych przez policjantów w okolicach Olecka (woj. warmińsko-mazurskie) – poinformowała warmińsko-mazurska policja.

Prokuratura podejmuje działania w tej sprawie – poinformował prokurator okręgowy w Olecku Andrzej Tylenda. Dwóch Polaków i cudzoziemcy zostali przekazanych do dyspozycji Straży Granicznej i Prokuratury.


Według policji, we wtorek wieczorem w mieście Wieliczki (powiat olecki), policja z ruchu drogowego, patrolując drogę wojewódzką, zauważyła nadjeżdżającą z przeciwnej strony karetkę pogotowia.

reklama

Pojazd ten wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy policji. Funkcjonariusze zatrzymali samochód, aby go przeszukać. Dwóch mężczyzn w wieku 28 lat miało na sobie kombinezony ochronne. Okazało się, że byli mieszkańcami Warszawy. Nie byli to jednak w ogóle pracownicy służby zdrowia i nie przewozili osoby zarażonej koronawirusem. W tylnej strefie pojazdu znajdowało się 18 cudzoziemców nieznanej narodowości, którzy nielegalnie przedostali się do Polski.

Czytaj też:  Olsztyn. Z okazji urodzin miasta konkurs dla pasjonatów lokalnej historii

Samochód został zabezpieczony, a kierowca, pasażer i cudzoziemcy zostali zatrzymani i przekazani Straży Granicznej. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy kobietom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: PAP, fot. KWP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama