fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Przymrozki, deszcz i liście na drodze! 19-latek „dachował” Toyotą

reklama

W dniu dzisiejszym (09.11.21) o godz. 6:00 dyżurny komendy w Szczytnie otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na trasie Rozogi – Dąbrowa.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z wydziału patrolowo-interwencyjnego, którzy pracowali na miejscu, wynika, że ​​19-letni kierowca Toyoty jadący drogą krajową 53 (Dąbrowy – Rozogi) nie zwracał uwagi na warunki drogowe, a w rezultacie stracił kontrolę nad pojazdem. Kierowca najechał „wyspę” i samochód przewrócił się.

W pojeździe podróżował również 45-letni pasażer. Obaj mężczyźni są mieszkańcami Mrągowa. Obecna na miejscu załoga karetki po zbadaniu uczestników zdarzenia stwierdziła, że ​​nie wymagają dalszej hospitalizacji. W chwili zdarzenia 19-latek był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany grzywną.

reklama

Opony zimowe zapewniają lepszą przyczepność na drodze pokrytej lodem lub śniegiem, a co za tym idzie nasza droga hamowania jest krótsza. Mroźne poranki, szron na szybach i oblodzona nawierzchnia drogi to znak, że zima zbliża się do nas małymi kroczkami. To ważne, gdy na drodze znajduje się przeszkoda, która wymaga natychmiastowej reakcji i wciśnięcia hamulca
w „podłogę”.

Czytaj też:  Potrącił 13-letnią dziewczynę, która weszła na pasy

źródło: KPP Szczytno

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama