fbpx
-7 C
Olsztyn
wtorek, 7 grudnia, 2021
reklama

Wojsko podnosi alert gotowości

reklama

Płk Marek Pietrzak, rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej poinformowł w poniedziałek, że wzmacniamy przygotowania naszych sił do wsparcia straży granicznej w odpowiedzi na białoruską agresję.

W poniedziałek rano rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że liczna grupa imigrantów ma plan przekroczenia granicy białorusko-polskiej. Napisał na Twitterze, że właśnie doszło do największej takiej próby siłowego wejścia do Polski. Wśród nich są dzieci.

„Podnosimy gotowość naszych sił w odpowiedzi na agresywne działania strony białoruskiej – konwojowanie tysięcy osób w kierunku polskiej granicy” – opublikował płk Pietrzak w poniedziałek na Twitterze.

reklama

„Podnosimy alert gotowości naszych sił do wsparcia Straży Granicznej! Od g. 10.30 100 procent żołnierzy 1,2,4 BOT jest w 6-godzinnej got. do działania. Żołnierze! Sprawdźcie wyposażenie i środki łączności, powiadomcie pracodawców i bliskich!” – czytamy na Twitterze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Czytaj też:  Popularny sklep znika z centrum Olsztyna

Od wiosny drastycznie wzrosła liczba podejmowanych przez imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki prób nielegalnego przekroczenia granic między Białorusią a Litwą, Łotwą i Polską. UE i jej państwa członkowskie uważają, że jest to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Od początku roku Straż Graniczna odnotowała ponad 30 tys. próba nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama