fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Szturm na Polskę. Tłum migrantów maszeruje do przejścia granicznego

reklama

W poniedziałek rano Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, poinformował, że właśnie rozpoczęła się największa próba wejścia do Polski siłą dużej liczby imigrantów.

Żaryn podał informacje na Twitterze. Dołączył film, na którym widać grupę setek ludzi idących drogą z bagażami. Wśród nich są dzieci.

„Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski” – przekazał Żaryn. W kolejnym wpisie dodał, że w grupie przeważają młodzi mężczyźni. „Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski” – ocenił.

reklama

Na granicy przebywa ponad 12 000 żołnierzy. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział w poniedziałek, że jesteśmy gotowi do obrony polskiej granicy. „Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podnieśliśmy stan gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy” – napisał w poniedziałek na Twitterze minister Mariusz Błaszczak.

Czytaj też:  Zielone torowiska podbijają Polskę. Czy znajdą swoje miejsce w Olsztynie?

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama