10 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Szturm na Polskę. Tłum migrantów maszeruje do przejścia granicznego

WiadomościSzturm na Polskę. Tłum migrantów maszeruje do przejścia granicznego
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W poniedziałek rano Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, poinformował, że właśnie rozpoczęła się największa próba wejścia do Polski siłą dużej liczby imigrantów.

reklama

Żaryn podał informacje na Twitterze. Dołączył film, na którym widać grupę setek ludzi idących drogą z bagażami. Wśród nich są dzieci.

„Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski” – przekazał Żaryn. W kolejnym wpisie dodał, że w grupie przeważają młodzi mężczyźni. „Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski” – ocenił.

reklama

Na granicy przebywa ponad 12 000 żołnierzy. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział w poniedziałek, że jesteśmy gotowi do obrony polskiej granicy. „Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podnieśliśmy stan gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy” – napisał w poniedziałek na Twitterze minister Mariusz Błaszczak.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama