fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Trudno uwierzyć? Olsztyn zajął wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu

reklama

Znamy wyniki rankingu „Gmina dobra do życia”, jaki ogłosił Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Stolica Warmii i Mazur znalazła się na 10. miejscu zestawienia miast na prawach powiatu.

Najważniejszym celem tego raportu jest próba oceny stanu zaspokojenia potrzeb społecznych w polskich gminach. Jak podkreślają autorzy, to wypadkowa trendów regionalnych, polityki społecznej władz lokalnych, czy wreszcie samych mieszkańców.

– Przy opracowaniu zestawienia wykorzystaliśmy zbiór 48 wskaźników, które posłużyły do konstrukcji wskaźnika syntetycznego – wyjaśniają autorzy zestawienia. – W szczególności po raz pierwszy w takim zakresie wykorzystano szereg różnorodnych danych środowiskowych.

reklama

Wśród wskaźników branych pod uwagę były m.in. środowisko naturalne, zdrowie i bezpieczeństwo, rynek pracy czy warunki mieszkaniowe. Duża część danych pochodzi z Banku Danych Lokalnych GUS.

Czytaj też:  Nowa Lewica wybrała współprzewodniczących

Wśród 66 polskich miast na prawach powiatu Olsztyn został sklasyfikowany na 10. pozycji. Natomiast pośród wszystkich 2477 gmin nasze miasto zajęło 51. lokatę (2. w Warmińsko-Mazurskiem).

– To potwierdza, że nasze miasto jest coraz lepiej postrzegane, co cieszy i tworzy dobre perspektywy na jego przyszłość – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Rankingu „Gmina dobra do życia”, badający jakość życia w polskich gminach został ogłoszony przez Serwis Samorządowy PAP pierwszy raz.

[wyniki rankingu i szczegółowy opis]

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama