fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Adwokat z Olsztyna oszukiwał klientów. Nowe informacje ws. Krzysztofa K.

reklama

Na karę czterech lat pozbawienia wolności, 80 tys. zł grzywny i zakaz wykonywania zawodu przez 10 lat skazał Sąd Okręgowy w Ostrołęce byłego olsztyńskiego adwokata Krzysztofa K. oskarżonego m.in. o oszustwa i przywłaszczenie pieniędzy. Wyrok jest nieprawomocny.

O treści wyroku w sprawie byłego adwokata, który orzeczeniem Sądu Dyscyplinarnego prawomocnie został wydalony z zawodu, poinformował w piątek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Ostrołęce sędzia Marcin Korajczyk.

Krzysztofowi K. prokuratura zarzuciła popełnienie 24 przestępstw, m.in. oszustw, przywłaszczenia środków pieniężnych, nakłaniania do wystawienia sfałszowanych dokumentów, posługiwania się sfałszowanymi dokumentami oraz ukrywania dokumentów, a także nakłaniania do składania fałszywych zeznań, czy też podżegania do składania fałszywych oskarżeń.

reklama

Jak przekazał rzecznik SO w Ostrołęce, sąd wydając w ostatnia środę wyrok w tej sprawie, częściowo podzielił zarzuty prokuratora, skazując oskarżonego za popełnienie 11 przestępstw, w tym osiem czynów zabronionych w ramach trzech tzw. ciągów przestępstw.

„Za popełnione czyny oskarżonemu wymierzono karę łączną czterech lat pozbawienia wolności, karę łączną grzywny w wysokości 80 tys. zł, orzeczono środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu adwokata lub radcy prawnego na 10 lat, a także orzeczono obowiązki naprawienia szkody w łącznej wysokości 140,4 tys. zł oraz przepadek na rzecz Skarbu Państwa równowartości korzyści uzyskanej z przestępstwa w wysokości 100 tys. zł” – poinformował.

Czytaj też:  Na S7 zderzyły się dwa auta ciężarowe

Sędzia zaznaczył, że jednocześnie oskarżony Krzysztof K. został uniewinniony od zarzutu popełnienia ośmiu przestępstw.

Nadto, skazano również sześciu współoskarżonych, którym wymierzono kary od siedmiu miesięcy do dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kar na okres od roku do trzech lat oraz grzywny od 2,5 tys. zł do 10 tys. zł oraz solidarny częściowy obowiązek naprawienia szkody w wysokości 110 tys. zł.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama