fbpx
-3 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

Dlaczego warto postawić na deski tarasowe?

reklama

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu pozwala nie tylko na wypoczynek, ale także poprawę własnego zdrowia. Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, powinieneś stworzyć sobie wygodne miejsce do tego, budując w ogrodzie taras! Co będziesz do niego potrzebować? Przede wszystkim deski tarasowe, z których wykonasz podłogę. Dlaczego warto postawić właśnie na nie? Sprawdź już teraz!

Jakie cechy mają deski tarasowe?

Naturalny wygląd, piękna kolorystyka i unikalna struktura – tym przede wszystkim charakteryzuje się drewno. To jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Wykonane z jego dobrych gatunków deski mogą być jednak nie tylko estetyczne, ale także wyjątkowo wytrzymałe.

reklama

Jednak drewno ma także inne zalety. Przede wszystkim cechuje się wysokimi parametrami cieplnymi. Nie nagrzewa się nadmiernie w pełnym słońcu, a w czasie chłodniejszych dni długo zachowuje przyjemną temperaturę. Jest to także materiał wdzięczny w obróbce, a więc przygotowanie desek tarasowych pod konkretne potrzeby będzie wyjątkowo proste.

Dlaczego warto wykonać taras z desek tarasowych?

Na rynku mamy wiele materiałów, z których można przygotować posadzkę pod przyszły taras. To nie tylko wyjątkowo drogi, naturalny kamień, ale także tani beton, który z powodzeniem można później ozdobić płytkami ceramicznymi. Jednak naturalne deski będą rozwiązaniem o wiele lepszym.

Nie mają zimnego charakteru, są przyjemne w dotyku, mają unikalny zapach i do tego sprawiają wrażenie ciepłych, dzięki czemu taras jest przytulniejszy. Warto pamiętać również o względach bezpieczeństwa. Poślizgnięcie się na twardej posadzce kamiennej czy betonowej może skończyć się dla nas bardzo źle. Drewno, choć twarde, jest w pewnym stopniu sprężyste, amortyzując upadki i zmniejszając ryzyko poważnych ich konsekwencji. Co ważne, regularnie konserwowane deski tarasowe wykazują się długowiecznością.

Podstawowe rodzaje desek tarasowych

Czytaj też:  Odroczona płatność nawet do 60 dni

Zainteresowała Cię opcja budowy tarasu z desek? W takim razie powinieneś wiedzieć, że na rynku znajdziesz dwa podstawowe ich rodzaje – naturalne oraz kompozytowe.

Pierwsze z nich wykonane są z litego drewna. Mamy tutaj podział na deski wykonane z gatunków rodzimych, takich jak np. świerk czy sosna oraz egzotycznych, do których zalicza się m.in. Massaranduba czy Bangkirai. W przypadku wyboru tych pierwszych musisz pamiętać o nieco gorszej odporności na trudne warunki atmosferyczne, w tym przede wszystkim wilgoć. Wspomniane sosna lub świerk powinny być z tego powodu fabrycznie zaimpregnowane ciśnieniowo. Do tego, jeśli chcesz cieszyć się takimi deskami przez długi czas, powinieneś regularnie je konserwować. Zaletą rodzimych gatunków jest oczywiście przystępna cena.

Deski tarasowe egzotyczne są droższe, ale za to naturalnie dobrze zabezpieczone przed wilgocią, promieniowaniem UV, pleśnią, grzybami i mchami. Są długowieczne i rzadziej wymagają konserwacji, a do tego cechują się unikalnym wyglądem.

Na koniec zostają nam deski kompozytowe. To połączenie mączki drzewnej z tworzywami sztucznymi. Dzięki temu materiał ten w pewnym stopniu zachowuje wygląd drewna, a przy tym jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne i nie wymaga konserwacji.

Kupując deski tarasowe stawiaj na sprawdzone firmy

Niezależnie od tego, jakie deski tarasowe wybierzesz, pamiętaj, aby kupować je u sprawdzonych sprzedawców. Szeroki ich wybór znajdziesz m.in. w ofercie firmy https://hardwood.pl. Korzystając z takich materiałów, zbudujesz piękny przydomowy taras, który będzie cechować się długowiecznością.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama