4 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Straż miejska może odholować twoje auto. Koszt 480 zł

OlsztynStraż miejska może odholować twoje auto. Koszt 480 zł

Minęło pół roku od uruchomienia w Olsztynie specjalnego parkingu. Trafiają tam m.in. źle zaparkowane samochody.

reklama

Parking działa od września przy Olsztyńskim Zakładzie Komunalnym. Jeśli więc któremuś z kierowców “zniknęło” auto, nie znaczy to od razu, że zostało skradzione. Być może właśnie na zlecenie policji lub straży miejskiej trafiło na parking przy ul. Lubelskiej.

– Od początku jego funkcjonowania odholowanych zostało do nas ponad 200 pojazdów – informuje prezes OZK, Rafał Targoński. – Zazwyczaj pozostają u nas kilka dni. W przypadku samochodów porzuconych trwa to około pół roku. Po tym czasie stają się własnością gminy i najczęściej są utylizowane. Dotychczas do zezłomowania trafiło 10 pojazdów.

reklama

Olsztyńscy strażnicy miejscy przyznają, że zgłoszenia związane z bezpieczeństwem w komunikacji są jednymi z najczęstszych. To około 20 proc. próśb o interwencję, jakie wpływają do dyżurnego.

– Dotyczą głównie niestosowania się do znaków drogowych i tarasowania chodnika – wyjaśnia Grzegorz Szczęsnowicz ze Straży Miejskiej.

W poprzednim roku strażnicy założyli 211 blokad, w tym już około 120. Poza tym od początku roku zlecili odholowanie czterech pojazdów, a 23 właścicieli aut sami je usunęli po interwencji służb.

reklama

Zgodnie z uchwałą olsztyńskiej Rady Miasta, odholowanie pojazdu o wadze do 3,5 tony kosztuje 480 złotych. Za każdą dobę, gdy auto stoi na parkingu przy ul. Lubelskiej właściciel zapłaci 39 złotych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ols
22 kwietnia 2016 18:09

Poczytajcie sobie stronkę anuluj mandat, straż wiejska tak naprawdę niewiele może 😛

Polecane
Ogłoszenia