fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

Przedszkole na Zatorzu wyremontowane

reklama

Zakończyły się prace w Przedszkolu Miejskim nr 13 przy ul. Wyspańskiego. To jedna z największych edukacyjnych inwestycji zrealizowanych w tym roku.

Na zakres tegorocznych prac w przedszkolach i szkołach ogromny wpływ miała sytuacja pandemiczna. To był jeden z elementów, jakie znacząco wpłynęły na finanse samorządów, a co za tym idzie na realizowane zadania.

– Byliśmy zmuszeni działać w formie napraw awaryjnych z zaledwie kilkoma większymi zadaniami – przyznaje dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich, Krzysztof Śmieciński.

reklama

Tym głównym był remont pomieszczeń przedszkola przy ul. Wyspańskiego. Zakres prac był tak szeroki, że na realizację zadania nie wystarczyły wakacje.

Zadanie polegało przede wszystkim na odnowieniu pomieszczeń bloku żywieniowego oraz dostosowaniu budynku do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Wiązało się to z szeregiem prac rozbiórkowych i murarskich, wymianą instalacji sanitarnych i elektrycznych. Poza tym wymienione zostały dwie windy towarowe.

Czytaj też:  W momencie kradzieży katalizatora, złodzieja przygniótł samochód

Zrealizowane prace kosztowały niemal 1,3 mln złotych. Placówka jest już gotowa, by z powrotem przyjąć podopiecznych. W przedszkolu przy ul. Wyspiańskiego są miejsca dla 150 dzieci.

źródło: UM Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama