fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Ze Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich znika oznakowanie tras wodnych

reklama

Wody Polskie poinformowały o „redukcji oznakowania żeglugowego na sezon zimowy”. Wyłączono także maszty ostrzegające o nagłym załamaniu pogody, a ze śluz i niektórych kanałów można korzystać tylko po uprzednim uzgodnieniu.

Oznakowanie szlaków wodnych ściągane jest na szlaku głównym od jeziora Roś w Piszu do rzeki Węgorapy w Węgorzewie. Boje wyznaczające trasę na wodzie znikają także ze szlaków bocznych. Ściąganie znaków potrwa kilka-kilkanaście dni, gdy zostanie zakończony Wody Polskie wydadzą osobny komunikat.

Zdjęcie oznakowania szlaków wodnych nie oznacza zakazu żeglowania. Można to nadal robić z tym, że żeglarze sami będą musieli unikać niebezpiecznych miejsc, np. skrytych pod wodą kamieni, czy mielizn.

reklama

Wody Polskie poinformowały, że w związku z remontami występują ograniczenia w ruchu żeglownym na kanałach Mioduńskim, Tałckim i Szymońskim. Tymi kanałami można przepłynąć tylko wtedy, gdy z jednodniowym wyprzedzeniem poinformowane zostaną o tym wyznaczone osoby (telefony dostępne na stronie internetowej Wód Polskich)

Czytaj też:  Koronawirus. Lekki spadek po weekendzie

Także z jednodniowym wyprzedzeniem należy poinformować o chęci śluzowania na śluzach Guzianka 1, Guzianka 2, Karwik i Przerwanki.

Wody Polskie poinformowały także o wyłączeniu systemu ostrzegania pogodowego.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe pełni dyżur przez cały rok. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama