9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ze Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich znika oznakowanie tras wodnych

WiadomościZe Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich znika oznakowanie tras wodnych

Wody Polskie ogłosiły „redukcję oznakowania żeglugowego na sezon zimowy”. Z powodu tej decyzji wyłączono także maszty ostrzegające przed nagłym pogorszeniem pogody, a korzystanie ze śluz i niektórych kanałów wymaga wcześniejszego uzgodnienia.

reklama

Znikają oznakowania szlaków wodnych na trasie głównej od jeziora Roś w Piszu do rzeki Węgorapy w Węgorzewie. Oznakowania na szlakach bocznych zostały również usunięte. Demontaż znaków potrwa kilka do kilkunastu dni, a Wody Polskie wydadzą osobne komunikaty.

Usunięcie oznakowania szlaku wodnego nie oznacza, że żeglugi jest zabroniona. Żeglarze muszą po prostu unikać niebezpiecznych miejsc, takich jak kamienie pod wodą czy mielizny.

reklama

W związku z remontami istnieją również ograniczenia w ruchu żeglownym na kanałach Mioduńskim, Tałckim i Szymońskim. Żeglarze mogą przepłynąć te kanały tylko po wcześniejszym powiadomieniu wyznaczonych osób z jednodniowym wyprzedzeniem (numery telefonów dostępne na stronie internetowej Wód Polskich).

Podobnie, aby korzystać ze śluz Guzianka 1, Guzianka 2, Karwik i Przerwanki, należy poinformować o tym wcześniej wyznaczone osoby.

reklama

Wody Polskie poinformowały również o wyłączeniu systemu ostrzegania przed pogodą.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe działa przez cały rok.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia