fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Kierujący pojazdem marki Suzuki Vitara uderzył w jadący szynobus

reklama

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych, i stosowanie się do umieszczonych tam znaków drogowych. Na jednym z takich przejazdów w miejscowości Drygały kierujący pojazdem marki Suzuki Vitara uderzył w jadący szynobus. Tym razem nikt nie ucierpiał.

W czwartek (28 października br.) około godz. 11.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Drygały. Samochód osobowy uderzył tam w szynobus relacji Olsztyn- Ełk. To już kolejne zdarzenie z pociągiem na tym konkretnym przejeździe.

reklama

Z ustaleń policjantów wynika, że 74-letni mieszkaniec Białej Piskiej, kierujący pojazdem marki Suzuki Vitara, zlekceważył znak „STOP”. Tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu szynobusowi i uderzył w niego. Kierujący suzuki jechał sam. Pociągiem podróżowało około 15 osób. Na szczęście tym razem w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń. Kierowca osobówki i maszynista pociągu byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 74-latek ukarany został mandatem karnym.

Czytaj też:  Prawie 6 tys. zakażeń koronawirusem

Policjanci przypominają, że każdy – strzeżony- czy nie – przejazd kolejowy jest dla kierowcy sprawdzianem czujności, a w skrajnych przypadkach także śmiertelną pułapką. Warto uzbroić się w zapas wiedzy, chronić zawartość swojego portfela, ale przede wszystkim zadbać o swoje życie i zdrowie.

źródło: KPP Pisz

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama