fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Spowodował wypadek. Grozi mu 8 lat więzienia

reklama

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 42 – latka. Mężczyzna kierował renaultem mając aktywny zakaz kierowania samochodem, 2,3 promila i spowodował wypadek w którym ciężko ranna została mieszkanka Iławy. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy w lipcu 2021 roku oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wtedy to okazało się, że 42–latek kierujący volvo nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego i kiedy zjechał na pas jezdni przeciwnego kierunku ruchu – w celu zapobieżenia uderzenia w jadący z naprzeciwka pojazd, zjechał na swój pas ruchu pomiędzy samochód ciężarowy a opla, doprowadzając do tylnego zderzenia z kierującą oplem. W wyniku czego opel jak i volvo zjechały do przydrożnego rowu, po czym uderzyły w drzewa. W następstwie uderzenia kierujący volvo wypadł z auta, którym został przygnieciony. Kierująca oplem z ciężkimi obrażeniami ciała została zabrana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. 42–latek również z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Czytaj też:  Kara więzienia dla policjanta, który śmiertelnie potrącił motocyklistę podczas pościgu


Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. W związku z powyższym sąd zastosował, wobec 42 – latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KPP Iława

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama