fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Na al. Warszawskiej jadąc pod prąd wjechał do rowu i uderzył w drzewo

reklama

Do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna grozi 36-latkowi, który na al. Warszawskiej jadąc pod prąd wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem w organizmie kierującego wykazało 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

W czwartek (28.10.2021) nad ranem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od innych uczestników ruchu drogowego o zdarzeniu na al. Warszawskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 36-letni kierujący osobowym citroenem na skrzyżowaniu ul. Tuwima i al. Warszawskiej z nieznanym przyczyn wjechał pod prąd w al. Warszawską, a następnie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Interweniujący policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie 36-letniego mieszkańca Olsztyna. Obecni na miejscu ratownicy medyczni po wstępnym badaniu stwierdzili, że mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. 36-latek został zatrzymany w celu wykonania czynności procesowych. Po ich wykonaniu został zwolniony. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyźnie prawa jazdy. Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Czytaj też:  Syn prezydenta poniesie odpowiedzialność? Może nie dojść do procesu

36-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama