16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Wypadek drogowy na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

WiadomościWypadek drogowy na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Sceny  niczym z filmu rozegrały się na jednej z dróg wewnętrznych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Kierowca samochodu osobowego potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego.  Na szczęście karetka pogotowia nie była potrzebna, bo w rolę poszkodowanego wcielił się manekin, a całe zdarzenie to tylko część zajęć dla kursantów szkolenia podstawowego z zakresu ruchu drogowego. 

reklama

Wypadek drogowy na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wypadek Wiadomości

Policjanci podczas codziennej służby podejmują interwencje z różnych powodów – awantur domowych, popełnionych wykroczeń, przestępstw, zdarzeń drogowych. Program szkolenia podstawowego został tak skonstruowany, by funkcjonariusz zaraz po ukończeniu sześciomiesięcznego szkolenia mógł bez obaw rozpocząć odpowiedzialną służbę na rzecz obywateli.

reklama

Kolizje czy wypadki drogowe wymagają od funkcjonariuszy nie tylko posiadania specjalistycznej wiedzy, ale również niezbędnych umiejętności praktycznych. Te adepci sztuki policyjnej zdobywają podczas zajęć z ruchu drogowego. Wykładowcy Wyższej Szkole Policji w Szczytnie bardzo często pokazują młodszym kolegom, jak powinni zachować się na miejscu takich zdarzeń, co powinni zrobić, jak wypełnić dokumentację. Inscenizowanie wypadków  ma ich przyzwyczaić do sytuacji, z którymi już niedługo przyjdzie im się spotkać na drodze.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rafał
22 kwietnia 2016 09:47

Na chuj taki nagłówek skoro to ćwiczenia były

Polecane
Ogłoszenia