fbpx
-2 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Olsztyńscy policjanci zatrzymali nielegalnych imigrantów

reklama

Kolejnych sześcioro kurierów – pięciu obywateli i obywatelkę Niemiec, Ukrainy i Iraku – przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce, zatrzymała podlaska policja. W sumie kierowcy przewozili 22 takie osoby.

Jak poinformował we wtorek rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, do zatrzymań kurierów doszło minionej doby w Kruglanach, Narewce, Głębokim Brodzie i Hajnówce.

W Kruglanach niedaleko Kuźnicy policjanci z Warszawy zatrzymali bmw, którego kierowca – obywatel Ukrainy przewoził siedmiu obywateli Iraku. W Narewce policjanci z Olsztyna zatrzymali do kontroli mercedesa; okazało się, że małżeństwo z Niemiec przewozi w aucie dwóch obywateli Kurdystanu, nielegalnie przebywających w Polsce. W Głębokim Brodzie policjanci z Opola zatrzymali dwa samochody, których kierowcy – obywatele Ukrainy – przewozili łącznie siedmiu obywateli Afganistanu. W Hajnówce policjanci z Olsztyna zatrzymali kierowcę z Iraku, który oplem przewoził sześcioro swoich rodaków.

Czytaj też:  Jarosław Kaczyński odsłonił tablicę znanej olsztyńskiej nauczycielki
reklama

„Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych” – dodał Krupa.

Według danych podlaskiej policji, od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, w regionie zatrzymano ponad 170 kurierów, czyli osób zapewniających transport w głąb kraju osobom, które nielegalnie przekroczyły granicę. Przewoziły one w sumie ponad 700 osób. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama