fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Na otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Dywitach przyjedzie mistrz Europy

Wiadomości Na otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Dywitach przyjedzie mistrz Europy

Najlepsza obecnie bieżnia w Olsztynie i okolicach, boisko główne z nową murawą i nawodnieniem, ładne trybuny, równy plac pod lodowisko i jupitery – to główne korzyści przebudowy stadionu komunalnego w Dywitach. Z tej inwestycji już korzystają młodzi sportowcy i mieszkańcy, a na oficjalne otwarcie obiektu 26 kwietnia przyjedzie Marcin Urbaś, mistrz Europy i wciąż aktualny rekordzista Polski w biegu na 200 metrów.   

Przed rozpoczęciem modernizacji stadionu wiejskiego w Dywitach, który został zbudowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, młodzi lekkoatleci i uczniowie musieli trenować na wyeksploatowanej żużlowej bieżni. Wiele do życzenia pozostawiały też  zniszczone trybuny, sfatygowana płyta główna boiska, skocznia w dal, czy betonowy plac wykorzystywany latem do organizacji festynów, a zimą pod lodowisko.

– Gmina Dywity chce się promować i przyciągać nowych mieszkańców poprzez nowoczesną infrastrukturę sportową i edukację na wysokim poziomie, stąd decyzja Rady Gminy Dywity o przystąpieniu do modernizacji stadionu – wyjaśnia Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Poza tym już kilka lat temu mocno postawiliśmy na rozwój sportowy dzieci i młodzieży poprzez lekkoatletykę. Znakomicie funkcjonuje Gminny Uczniowski Klub Sportowy „Asy” Dywity, którego podopieczne zdobywają medale mistrzostw Polski w kategorii młodziczek i juniorek (chodzi o siostry Alicję i Paulinę Potasznik – red.).

Modernizacja stadionu rozpoczęła się w 2014, a zakończyła pod koniec 2015 roku. Zimą na betonowym, odnowionym placu umiejscowionym przy stadionie powstało bezpłatne lodowisko z profesjonalnymi bandami i oświetleniem. Przez niemal miesiąc było ono największą atrakcją wsi, choć korzystali z niego również mieszkańcy stolicy regionu.

Podczas modernizacji wykonana została m.in. renowacja płyty głównej boiska, żużel zamienił się w nowoczesną bieżnię tartanową, odbudowano boisko betonowe, a także pola do rzutu oszczepem, rzutu kulą i skoku wzwyż. Jest nowa bieżnia i skocznia w dal, niebieskie krzesełka na trybunach, nowe ogrodzenie i jupitery. Całkowita wartość inwestycji to 2,38 mln zł, 857 tys. zł gmina pozyskała ze środków zewnętrznych, a 1,5 mln zł to wkład z budżetu gminy.

Teraz przyszedł czas na oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego w Dywitach. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia o godz. 10.00. Zaplanowano mecz lekkoatletyczny młodzieży: Gmina Dywity kontra zaprzyjaźniona Gmina Rybno, będzie pokaz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rybna. Dywity tego dnia odwiedzi też Marcin Urbaś, olimpijczyk, mistrz Europy i wciąż aktualny rekordzista Polski w biegu na 200 metrów. Gość honorowy przetestuje dywicką bieżnię i pobiegnie razem z młodzieżą.

– Z przyjemnością wezmę udział w otwarciu nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego – mówi Marcin Urbaś.

To jednak nie koniec ambitnych planów rozwoju infrastruktury sportowej w Dywitach. Na sesji w lutym radni jednogłośnie zabezpieczyli w budżecie 130 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej nowoczesnej, pełnowymiarowej hali widowiskowo-sportowej. Hala powstanie na atrakcyjnej działce w centrum wsi przy ul. Spółdzielczej, którą gmina pozyskała od parafii w Dywitach (nieruchomość jest położona obok dawnej Spółdzielni Kółek Rolniczych w Dywitach).

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x