fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Mieli trzy worki narkotyków i plastikowe urządzenie do porcjowania

reklama

Olsztyńscy policjanci pełniący służbę w Mikołajkach zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Podczas kontroli drogowej okazało się, że jego pasażer miał przy sobie narkotyki.

Wczoraj (21.10.21 r.) po godzinie 21.00 w Prawdowie, olsztyńscy policjanci pełniący służbę na terenie Mikołajek, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla. Autem podróżowały dwie osoby, które podczas interwencji zachowywały się bardzo nerwowo, a wykonywanie prostych poleceń sprawiało im duże trudności. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wykazało, że jest trzeźwy. Jednak po krótkiej rozmowie funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających. Dlatego policjanci zabezpieczyli  jego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Ponadto w czasie kontroli, funkcjonariusze zabezpieczyli przy pasażerze woreczki foliowe z suszem. Badanie przeprowadzone narkotestem wykazało, że zabezpieczony środek to marihuana. Zarówno kierowca, jaki pasażer zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Czytaj też:  Pojawiły się nowe fakty w sprawie śmierci rowerzysty i kierowcy, który go potracił

Jeśli badania potwierdzą przypuszczenia funkcjonariuszy, kierowca odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast pasażer odpowie za posiadanie narkotyków. To przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KPP Mragowo

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama