27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Rozwikłana została sprawa zabójstwa sprzed 14 lat

WiadomościRozwikłana została sprawa zabójstwa sprzed 14 lat

W maju 2008 roku dwaj młodzi mężczyźni łowili ryby na jeziorze Świętajno w okolicach w Raciboru i natknęli się tam na zalegające na dnie akwenu ciało. Ustalenia śledczych wskazywały, że doszło do zabójstwa 42-latka. Nie udało się wówczas ustalić tego, kto go dokonał. Zagadka została rozwikłana po latach. Zatrzymany w tej sprawie został 41-latek, który przyznał się do winy. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za dokonaną zbrodnię 41-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama

Niektóre sprawy wymagają czasu, cierpliwości i dodatkowego poświęcenia, by mogły zostać rozwiązane. Wytężona praca szczycieńskich śledczych, których od kilku miesięcy wspierali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, przyniosła oczekiwany rezultat w sprawie zabójstwa, która swój początek miała w maju 2008 roku.

Początek tego śledztwa brzmi jak początek filmowej historii kryminalnej. Dwóch młodych wędkarzy 18 maja 2008r. wybrało się na ryby na jezioro Świętajno w okolicach Raciboru. W trakcie połowu natknęli się na zwłoki mężczyzny, zalegające na dnie akwenu. Jak się okazało ciało leżało w wodzie na tyle długo, że jego rozkład utrudniał identyfikację osoby. Dokonane ustalenia wskazywały, że mogło dojść do zabójstwa mężczyzny. Śledczy apelowali wówczas do lokalnej społeczności o wszelkie informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia tożsamości ofiary. Niestety bezskutecznie.

reklama

Choć wtedy nie udało się ustalić okoliczności śmierci mężczyzny, śledczy nie zapomnieli o tej sprawie i po latach do niej wrócili. W związku z podejrzeniem, że odnalezione ciało należało do zaginionego mężczyzny z powiatu ostrołęckiego, wykorzystane zostały nowoczesne badania biologiczne i potwierdzona została tożsamość osoby odnalezionej w jeziorze.

Zbadane zostały dokładnie okoliczności zaginięcia 42-latka, a następnie przy koordynacji i ukierunkowaniu przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie, rozpoczęły się działania operacyjne, które doprowadziły do wytypowana i zatrzymania podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. W miejscowości Goworowo (pow. ostrołęcki) zatrzymany został (16.10.2021) 41-latek, który w trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

Jak ustalili szczycieńscy śledczy do zabójstwa doszło 28 września 2007r. na terenie miejscowości Kadzidło (pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie). Wówczas sprawca tej zbrodni miał zaledwie 27 lat, a motywy jego działania wynikały z prywatnych relacji z ofiarą.

reklama

Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy funkcjonujący w polskim kodeksie postępowania karnego, czyli tymczasowe aresztowanie. Obecnie trwają czynności mające na celu weryfikację złożonych przez 41-latka wyjaśnień, a zastosowany środek pozwoli odizolować podejrzanego, co przyczyni się do zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego.

Zgodnie z art. 148 § 1. kodeksu karnego, każdy kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Rozwikłana została sprawa zabójstwa sprzed 14 lat zabójstwo Wiadomości, Olsztyn, Szczytno

źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia