fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Gustaw Brzezin ponownie szefem PSL w regionie

reklama

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin będzie nadal prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie. Na następną kadencję wybrali go delegaci podczas wojewódzkiego zjazdu partii, który odbył się w sobotę Olsztynie.

Brzezin jest prezesem zarządu wojewódzkiego PSL od 2016 roku. Podczas sobotniego głosowania uzyskał 148 głosów. Jego kontrkandydat Bogdan Meina zdobył 14 głosów.

Brzezin powiedział dziennikarzom, że w nowej kadencji będzie starał się utrzymać stan rzeczy, jeśli chodzi o władze samorządowe w województwie, powiatach i gminach, a przede wszystkim dobrze zagospodarować 1 mld 731 mln euro z UE dla regionu.

reklama

„Przy racjonalnym udziale PSL w tym procesie są naprawdę duże szanse, żeby spowodować dalszy rozwój Warmii i Mazur” – stwierdził.

Obecny w sobotę w Olsztynie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że był to dziesiąty ze zjazdów wojewódzkich, a 4 grudnia w Warszawie ma się odbyć zjazd krajowy PSL.

Ocenił, że woj. warmińsko-mazurskie jest jednym z najlepszych w Polsce pod względem wyników i pozycji PSL na poziomie samorządowym i parlamentarnym. Dodał, że celem w tym regionie jest dalsze współrządzenie województwem „z wiodąca rolą przedstawicieli PSL” (w koalicji z PO) oraz inwestycje lokalne.

Czytaj też:  Ministerstwo Zdrowia: 3000 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 60 osób z COVID-19

Gustaw Marek Brzezin od 2014 roku jest marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego, a wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję wicemarszałka. W latach 1998-2012 był wójtem gminy Ostróda. Jest działaczem PSL od utworzenia tej partii w 1990 r.

Ma 63 lata, pochodzi ze wsi Liwa koło Miłomłyna. Jest absolwentem Technikum Rolniczego w Dobrocinie i Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (szczegółowa uprawa roślin) oraz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (administracja i zarządzanie), gdzie w 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych. Po studiach pracował m.in. w Zespole Szkół Rolniczych w Ostródzie jako nauczyciel przedmiotów zawodowych i kierownik szkolenia praktycznego. Potem był wieloletnim samorządowcem.

źródło: PAP, fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama