18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W szpitalu dziecięcym zajęte są niemal wszystkie łóżka, wstrzymano odwiedziny

OlsztynW szpitalu dziecięcym zajęte są niemal wszystkie łóżka, wstrzymano odwiedziny

Wszystkie łóżka w szpitalu dziecięcym w Olsztynie są niemal całkowicie zajęte – poinformowała dyrekcja szpitala. Dzieci cierpią na infekcje wirusowe i bakteryjne, co objawia się nasilonym kaszlem i gorączką. Z powodu dużej liczby pacjentów w placówce zostały wstrzymane odwiedziny.

reklama

Dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek powiedziała: „Zachorowania są na tyle duże, że niemal 100% łóżek w oddziałach szpitalnych jest zajęte”. Podkreśliła, że szczyt zachorowań na infekcje wirusowe przypadał na styczeń i luty.

W związku ze wzrostem liczby infekcji wirusowych (grypa, paragrypa, koronawirus i inne), odwiedziny w szpitalu dziecięcym zostały wstrzymane. Przy chorym dziecku może przebywać tylko jeden zdrowy opiekun.

reklama

Szczegółowe badania radiologiczne wykazały, że wiele dzieci trafiających do szpitala ma zapalenie płuc i oskrzeli. Oprócz tego, coraz częściej hospitalizowane są dzieci z bólem głowy, stanami utraty przytomności, porażeniem nerwu twarzowego oraz cukrzycą.

Lekarze apelują o szczepienie nastolatków przeciwko COVID-19 oraz przypominają o zachowaniu odległości społecznej i noszeniu maseczek.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qwerty1234
22 października 2021 12:58

od razu hospitalizacja z gorączką? ktoś tu chyba przegina

Popularne
Ogłoszenia