fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Warmińsko-mazurskie. 470 interwencji związanych ze skutkami wichury

reklama

Około 470 razy interweniowali warmińsko-mazurscy strażacy przy usuwaniu skutków wichury. Były to akcje usuwania powalonych drzew, połamanych konarów, zerwanych dachów czy linii energetycznych – podał w piątek dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie.

Interwencje rozpoczęły się w czwartek po godz. 13.00, kiedy nad regionem zaczęło bardzo silnie wiać. Jak podała straż pożarna, było to usuwanie powalonych drzew w tym 13 drzew, które spadły na samochody, niszcząc je.

57 razy strażacy interweniowali przy usuwaniu zerwanego poszycia dachów, zarówno domów mieszkalnych jak i budynków gospodarczych. 19 razy były to akcje związane z połamanymi słupami energetycznymi czy zerwanymi liniami.

reklama

Jak podała straż, nie było osób poszkodowanych, straty są w mieniu.

Czytaj też:  Prawie 10 tys. zakażeń koronawirusem!

W piątek na Warmii i Mazurach też ma silnie wiać. IMGW ostrzega, że w 18 powiatach regionu wiatr ma osiągać prędkość do 45 km/h w porywach do 80 km/h. Ostrzeżenie obejmuje powiaty: bartoszycki, działdowski, ełcki, giżycki, gołdapski, iławski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki, nowomiejski, olecki, Olsztyn, olsztyński, ostródzki, piski, szczycieński i węgorzewski.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama