8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ukradł telefon i portfel. Grozi mu 15 lat więzienia

WiadomościUkradł telefon i portfel. Grozi mu 15 lat więzienia

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałą kradzież. 30-latek wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego miał ukraść z jego kieszeni telefon wraz z gotówką oraz dokumentami. Okazało się, że podejrzany będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności i zatrzymali sprawcę zuchwałej kradzieży telefonu wraz z gotówką oraz dokumentami, do której doszło we wrześniu 2021 roku w jednym z lokali na terenie miasta. Z ustaleń śledczych wynika, że 30-latek od dłuższego czasu obserwował pokrzywdzonego. Wykorzystując jego nieuwagę w pewnym momencie podszedł do niego i wyciągnął z kieszeni telefon wraz z etui, w którym znajdowały się dokumenty oraz 1500 złotych. Łączna wartość strat to blisko 3000 złotych. Następnie sprawca wyszedł z lokalu i oddalił się w nieznanym kierunku. Olsztyńscy policjanci w trakcie czynności wpadli na trop 30-latka, którego zatrzymali na jednej z ulic w mieście. Przy mężczyźnie został znaleziony skradziony portfel. Policjanci odzyskali także dokumenty należące do pokrzywdzonego. 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał on zarzut zuchwałej kradzieży. Okazało się, że mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec 30-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Czy rozpoznajesz mężczyzn z nagrania? Policja prosi o kontakt

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Spytek
15 października 2021 11:35

15 lat mu grozi a ma tylko dozór policyjny chyba powiem dostać sanki 3 miesiące a nie tylko dozór.. 🤪

Gosia
15 października 2021 13:18

„… polityk partii „K” ukradł miliony złotych, zabił masę ludzi itd… itp… i jest bezkarny!” Na dadatek gwałcił małe dzieci…

Popularne
Ogłoszenia

Wszedł do sklepu i ukradł skrzynkę piwa z dodatkowym bonusem

Włamywacze do olsztyńskich restauracji schwytani po pościgu. Jeden schował się w... bagnie