5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Warmińsko-mazurskie. W ośrodku dla cudzoziemców 440 osób, w tym 6 nieletnich bez opieki

WiadomościWarmińsko-mazurskie. W ośrodku dla cudzoziemców 440 osób, w tym 6 nieletnich bez...

W ośrodku dla cudzoziemców w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie) aktualnie przebywa 440 osób, w tym 129 samotnych mężczyzn oraz 316 osób będących w rodzinach. W sumie pod opieką rodzin jest 150 dzieci – poinformowała rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Mirosława Aleksandrowicz. Sześcioro nieletnich w wieku 15-18 lat nie ma opieki dorosłych i oczekują decyzji w sprawie umieszczenia ich w domu dziecka.

reklama

Irakijczycy tworzą najliczniejszą grupę spośród cudzoziemców w Kętrzynie, stanowią 264 osoby. Pozostałe osoby pochodzą m.in. z Afganistanu, Somalii, Nigerii, Syrii, Kuby, Gwinei, Turcji, Tadżykistanu oraz Kamerunu. Niektórzy z cudzoziemców będących w ośrodku złożyli wnioski o powrót do kraju, wielu innych poprosiło o udzielenie ochrony międzynarodowej – informuje rzeczniczka.

Osoby przebywające w ośrodku zajęły nie tylko główny budynek, ale także budynek przeznaczony dla kadry straży granicznej uczestniczącej w szkoleniach. Na terenie ośrodka ustawiono także kontenery mieszkalne, w których zamieszkują cudzoziemcy. “W tych kontenerach jest ogrzewanie, woda, toalety” – zapewnia Mirosława Aleksandrowicz.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wiszący Mateusz
22 października 2021 08:46

Imigrant (przekraczający nielegalnie granice) = intruz, którego należy się jak najszybciej pozbyć z kraju. Są legalne sposoby aby próbować dostać się do kraju a nie przez las jak zwierzę.

Polecane
Ogłoszenia