fbpx
9 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Sąd rozpoznaje sprawę aresztu uczestnika szarpaniny na DK 16. Zgłosił się świadek

reklama

Przed sądem w Iławie rozpoczęło się posiedzenie, na którym ma zapaść decyzja o ewentualnym aresztowaniu 22-latniego uczestnika szarpaniny na DK 16. W czasie zajścia zginął 59-letni kierowca. Na policję zgłosił się kluczowy świadek zderzenia.

Sąd Rejonowy w Iławie rozpoczął posiedzenie aresztowe, na którym ma zdecydować, czy 22-letni mężczyzna, który uczestniczył w szarpaninie na DK 16 trafi do aresztu, czy nie. W piątek późnym wieczorem w okolicach wsi Laseczno jadący ciężarowym mercedesem 22-latek wprost na jezdni wdał się w szarpaninę z jadącym przed nim 59-letnim kierowcą opla. W trakcie przepychanki 59-latek wpadł na maskę mijającego to zdarzenie renault – zginął na miejscu.

Po zdarzeniu okazało się, że 22-latek był pod wpływem m.in. marihuany.

reklama

Prokuratura w Iławie przedstawiła mu zarzut zabójstwa i wniosła do sądu o areszt. Posiedzenie to się właśnie rozpoczęło.

W poniedziałek z policją skontaktował się kluczowy dla śledczych świadek – osoba, która udzielała ofierze szarpaniny pierwszej pomocy. „Ten pan, mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, zareagował na policyjną prośbę o kontakt, którą przekazały media” – powiedziała oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska. Dodała, że mężczyzna będzie teraz przesłuchany.

Na policję zgłaszają się też inni świadkowie piątkowego tragicznego zdarzenia w Lasecznie. „Każdy z nich będzie przesłuchany, w śledztwie będziemy ustalać szczegółowy przebieg tego tragicznego zdarzenia” – zapewniła Kwiatkowska.

Policja nie podaje, z jakich powodów między kierowcami doszło do szarpaniny.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze