11 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niecodzienne nagranie! Zarejestrowano starcie wilka z jeleniem

WiadomościNiecodzienne nagranie! Zarejestrowano starcie wilka z jeleniem

Niecodzienną konfrontację zarejestrowano w jednym z warmińsko-mazurskich nadleśnictw. Samotny wilk starł się w lesie z jeleniem. Nagranie robi wrażenie.

reklama

* nagranie udostępnione przez Nadleśnictwo Szczytno.

Prawie dwuminutowe nagranie z nadleśnictwa Szczytno, autorstwa Roberta Gajdy prezentuje nocne spotkanie samotnego wilka z jeleniem pośród lasu.

reklama

– Rzadko można natrafić na tak niesamowitą konfrontację między dwoma gatunkami leśnych zwierząt. Trudno powiedzieć kto wygrał tę potyczkę – samotny basior czy okazały jeleń. Byk po niedawnym rykowisku, ma jeszcze jak widać trochę animuszu do walki. Wilki przed zimą łączą się jednak w grupy (watahy), bo w pojedynkę nie są wystarczająco skuteczne w zdobywaniu pożywienia. Za kilka miesięcy takie spotkanie mogłoby mieć zupełnie inny finał… – czytamy na profilu Nadleśnictwa Szczytno na Facebooku.

Wilki coraz częściej są widywane w warmińsko-mazurskich lasach oraz wsiach. Podróżują szukając innych osobników, z którymi mogą złączyć się w grupę, by skuteczniej polować. Kilkukrotnie już informowaliśmy o wilkach w naszym regionie:

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia