14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Matka piła alkohol z nieletnim synem i jego kolegami

OlsztynMatka piła alkohol z nieletnim synem i jego kolegami

Za rozpijanie nieletnich oraz sprawowanie nad nimi opieki w stanie nietrzeźwości odpowie 50-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta piła alkohol ze swoim 17-letnim synem i jego kolegami. O zdarzeniu policjantów poinformowała zaniepokojona matka jednego z chłopców.

reklama

W poniedziałek wieczorem zaniepokojona kobieta zgłosiła oficerowi dyżurnemu, że jej nieletni syn przebywa u kolegi, którego matka częstuje chłopców alkoholem. Wysłani pod wskazany adres policjanci potwierdzili to zgłoszenie. W mieszkaniu zastali Elżbietę P. wraz z czwórką dzieci. Było tam trzech 17-letnich chłopców, w tym syn 50-latki oraz jej 15-letnia córka.

Podczas rozmowy z kobietą policjanci od razu poczuli od niej zapach alkoholu. Badanie wykazało blisko 4 promile. Również dwóch nastolatków było pijanych- syn kobiety miał 1,5 natomiast jego kolega 0,5 promila.

reklama

Z uwagi na to, że kobieta była pijana i nie mogła sprawować opieki nad dziećmi, policjanci wezwali na miejsce pracowników MOPS-u oraz członka rodziny – pełnoletniego syna Elżbiety P., który zajął się rodzeństwem. Pozostali chłopcy zostali przewiezieni do komendy, skąd odebrali ich rodzice.

Wobec pijanej matki wszczęte zostało postępowanie karne. Za rozpijanie nieletnich oraz sprawowanie nad nimi opieki pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Jeśli okaże się, że dzieci narażone były na niebezpieczeństwo, kobiecie grozi nawet 5 lat pobawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
edi
13 kwietnia 2016 12:58

spoko stara tez chce taka miec szkoda ze sie ruchala 🙁

Krzysztof
12 kwietnia 2016 18:47

alkomama

Polecane
Ogłoszenia