fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Motorniczy tramwaju linii nr 2 uratował życie pasażerce, która miała zawał serca

reklama

Motorniczy oraz dwóch pracowników nadzoru ruchu przeprowadzili akcję resuscytacyjną i skutecznie kontynuowali ją do przyjazdu ekipy pogotowia ratunkowego. Uratowali życie kobiety, która straciła przytomność w tramwaju.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (04.10) na ul. Kościuszki. Podczas przejazdu tramwajem linii nr 2, w pewnym momencie pasażerka straciła przytomność. Na pomoc ruszył jej motorniczy pojazdu, który wezwał także na miejsce nadzór ruchu:

– W poniedziałek wieczorem na ul. Kościuszki kobieta nagle straciła przytomność, prawdopodobnie wskutek ataku serca. Pracownicy MPK Olsztyn podjęli akcję resuscytacyjną i skutecznie kontynuowali ją do przyjazdu ekipy pogotowia ratunkowego – informuje rzecznik MPK Olsztyn.

reklama

Po przyjeździe na miejsce służb ratunkowych, kobieta została przekazana w ręce medyków. W sytuacjach takich jak tak, istotne jest, by znać podstawy pierwszej pomocy. W tym wypadku zastosowano RKO:

– Ogólną zasadą przeprowadzania RKO u osoby dorosłej jest schemat rozpoczynający się od 30 uciśnięć klatki piersiowej i zrobieniu 2 wdechów. Czynności te należy powtarzać do momentu odzyskania oddechu przez ofiarę lub przyjazdu pogotowia. Istnieją okoliczności, w których ratownik może przerwać resuscytację, np. jest wyczerpany lub zaistniało zagrożenie jego bezpieczeństwa. Ratownik może także poprosić inną osobę o zastępstwo – czytamy na stronie Medonet.

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze