fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Karetki wodne zakończyły pracę na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Karetki wodne stacjonujące na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zakończyły tegoroczny sezon. Od początku czerwca do końca września udzieliły pomocy blisko 300 osobom – poinformował dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) Marek Banaszkiewicz.

Karetki wodne stacjonowały bez przerwy od 1 czerwca do 30 września w Giżycku, Rynie, Sztynorcie i Kamieniu nad Bełdanami.

„W tym czasie karetki interweniowały 298 razy” – podał Banaszkiewicz i dodał, że załogi wodnych karetek przekazały do szpitali 138 pacjentów.

reklama

„Wśród ludzi, którym potrzebna była pomoc odnotowaliśmy m.in. ludzi przewlekle chorych, którzy np. zapomnieli o regularnym przyjmowaniu leków. Tradycyjnie nie zabrakło urazów powstałych np. w wyniku upadków na łodzi. Odnotowaliśmy też kilka poparzeń, zarówno podczas pożarów łodzi jak i podczas wypadków na łodziach” – podał dyżurny MOPR.

Czytaj też:  Autobus szkolny stoi na poboczu, droga zbyt śliska, by jechać

W mijającym sezonie załogi karetek wodnych stwierdziły zgony trzech osób – wyłowiono ich z toni jezior.

Od piątku do osób potrzebujących pomocy, które znajdują się na Szlaku Wielkich Jezior będą wypływali ratownicy MOPR, wśród których są ratownicy medyczni. „Potrzebujących będziemy przekazywali medykom na lądzie” – podał Banaszkiewicz.

Mimo zakończenia wakacji w weekendy popularne mazurskie porty są zapełnione. „Ludzie korzystają z ładnej jesieni i żeglują” – podał Banaszkiewicz.

Źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama