27 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sześć firm zainteresowanych przebudową portu we Fromborku nad Zalewem Wiślanym

WiadomościSześć firm zainteresowanych przebudową portu we Fromborku nad Zalewem Wiślanym

Sześć firm złożyło oferty w przetargu na przebudowę portu rybackiego we Fromborku nad Zalewem Wiślanym. Kwota przeznaczona na inwestycję wynosi 28 mln zł. Prace mają polegać na poprawie stanu konstrukcji hydrotechnicznych i powiększeniu basenu portowego. Celem inwestycji jest również zwiększenie liczby miejsc postojowych, aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu jednostek. Po otwarciu ofert do pracy przystąpiła komisja przetargowa. Oferty złożyło w sumie sześć firm, które chcą za wykonanie inwestycji od 16,9 mln zł do 24,9 mln zł.

reklama

Urząd Morski w Gdyni poprawia infrastrukturę portową i zabezpieczenia przeciwpowodziowe w rejonie Zalewu Wiślanego. Prócz portu rybackiego we Fromborku, prace mają być prowadzone także w porcie rybackim w Nowej Pasłęce. Te inwestycje nie są realizowane w ramach wieloletniego programu budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany w Zatoką Gdańską, a w ramach środków inwestycyjnych Urzędu Morskiego w Gdyni.

Przebudowa portu rybackiego w Nowej Pasłęce umożliwi bezpieczne cumowanie jednostek w basenach o głębokości od 2 m do 2,5 m, w zależności od nabrzeża. Ochroni także przed nadmiernym falowaniem wewnątrz akwenu portowego. W Krynicy Morskiej zakończono niedawno budowę 4-kilometrowego wału przeciwpowodziowego z ciągiem spacerowym stanowiącym dodatkową atrakcję turystyczną od strony Zalewu Wiślanego. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
1 października 2021 10:41

Widać już efekty przekopu Mierzei Wiślanej.

Popularne
Ogłoszenia