5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Sześć firm zainteresowanych przebudową portu we Fromborku nad Zalewem Wiślanym

WiadomościSześć firm zainteresowanych przebudową portu we Fromborku nad Zalewem Wiślanym

Sześć firm złożyło oferty w przetargu na przebudowę portu rybackiego we Fromborku nad Zalewem Wiślanym. Kwota przeznaczona na inwestycję wynosi 28 mln zł. Prace mają polegać na poprawie stanu konstrukcji hydrotechnicznych i powiększeniu basenu portowego. Celem inwestycji jest również zwiększenie liczby miejsc postojowych, aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu jednostek. Po otwarciu ofert do pracy przystąpiła komisja przetargowa. Oferty złożyło w sumie sześć firm, które chcą za wykonanie inwestycji od 16,9 mln zł do 24,9 mln zł.

reklama

Urząd Morski w Gdyni poprawia infrastrukturę portową i zabezpieczenia przeciwpowodziowe w rejonie Zalewu Wiślanego. Prócz portu rybackiego we Fromborku, prace mają być prowadzone także w porcie rybackim w Nowej Pasłęce. Te inwestycje nie są realizowane w ramach wieloletniego programu budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany w Zatoką Gdańską, a w ramach środków inwestycyjnych Urzędu Morskiego w Gdyni.

Przebudowa portu rybackiego w Nowej Pasłęce umożliwi bezpieczne cumowanie jednostek w basenach o głębokości od 2 m do 2,5 m, w zależności od nabrzeża. Ochroni także przed nadmiernym falowaniem wewnątrz akwenu portowego. W Krynicy Morskiej zakończono niedawno budowę 4-kilometrowego wału przeciwpowodziowego z ciągiem spacerowym stanowiącym dodatkową atrakcję turystyczną od strony Zalewu Wiślanego. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
1 października 2021 10:41

Widać już efekty przekopu Mierzei Wiślanej.

Polecane
Ogłoszenia