reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Posłanka Pasławska przypomina premierowi o 200 milionach złotych dla Warmii i Mazur

WiadomościPosłanka Pasławska przypomina premierowi o 200 milionach złotych dla Warmii i Mazur

Posłanka Urszula Pasławska przypomina premierowi o rekompensacie dla samorządów z Warmii i Mazur. Wysłała w tej sprawie interpelację.

reklama

Kiedy samorządy z Warmii i Mazur dostaną 200 mln zł rekompensaty za przedłużony wiosenny lockdown, co obiecał publicznie 8 kwietnia 2021 roku Jarosław Gowin jako wicepremier rządu RP? Interpelację w tej sprawie wysłała w poniedziałek (27.09) do premiera Mateusza Morawieckiego posłanka Urszula Pasławska.

Jarosław Gowin jeszcze jako wicepremier oraz minister rozwoju i technologii publicznie zapewnił, że wystąpi do Rady Ministrów z projektem uchwały przewidującej przeznaczenie dodatkowych 200 mln zł dla samorządów województwa warmińsko-mazurskiego jako rekompensatę za przedłużony lockdown.

reklama

Pod koniec kwietnia urzędnicy kierowanego przez niego resortu zapewniali, że przygotowali plan wsparcia dla województwa warmińsko – mazurskiego podobny do planu dla gmin górskich, ale ostateczna decyzja należy do Rady Ministrów.

– Minęło pół roku od obietnicy złożonej publicznie przez wicepremiera polskiego rządu, a samorządy z regionu nadal czekają na pieniądze. Napisałam więc pismo do premiera Morawieckiego, prosząc o podanie dokładnego terminu przekazania 200 milionów złotych Warmii i Mazurom– mówi Urszula Pasławska. – Kiedy dostanę odpowiedź, natychmiast o niej poinformuję.

reklama

Źródło: Biuro Poselskie Urszuli Pasławskiej

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×