-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Groźna kolizja na jeziorze Ukiel. Skuter wodny uderzył w żaglówkę

WiadomościGroźna kolizja na jeziorze Ukiel. Skuter wodny uderzył w żaglówkę

Ruch na akwenach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego spowalnia każdego dnia. Mimo to warunki pogodowe nadal stwarzają doskonałe możliwości do aktywnego spędzenia czasu na wodzie. Bez względu na okoliczności, zachowanie szczególnej ostrożności na terenach wodnych i przywodnych obowiązuje nas przez 365 dni w roku. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na jeziorze Ukiel w pobliżu Słonecznej Polany. Mimo poważnych okoliczności nikt w kolizji skutera z żaglówką nie odniósł obrażeń.

reklama

W niedzielę (26.09.2021 r.) przed godziną 18:00 do policyjnych wodniaków podpłynął patrol Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i przekazał im informację o kolizji skutera z żaglówką. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pobliżu linii brzegowej w rejonie Słonecznej Polany. Policjanci natychmiast popłynęli na miejsce w celu określenia zagrożenia i zbadania okoliczności zaistniałej sytuacji.

Policyjni wodniacy po dopłynięciu na miejsce zastali 45-letniego sternika skutera wodnego oraz 65-leniego żeglarza jachtowego. Okazało się, że sternik skutera wodnego w trakcie podpływania do pomostu stracił sterowność nad skuterem i uderzył dziobem w prawą burtę płynącej obok żaglówki. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a skończyło się na uszkodzeniu jednostek pływających. 45-letni mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy a także posiadał niezbędne dokumenty w postaci m.in. patentu sternika motorowodnego niezbędne do obsługiwania tego typu sprzętu.

reklama

Źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
sie
28 września 2021 18:54

wyklepie

Polecane
Ogłoszenia