fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

19-latek uprawiał marihuanę. Grozi mu 8 lat więzienia

reklama

Policjanci kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał i uprawiał marihuanę. 19-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. W niedługim czasie sprawa trafi do sądu, czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci Kryminalni z Ornety, którzy na co dzień monitorują również środowisko osób mogących mieć związek z narkotykową przestępczością ustalili, że pewien 19-latek może posiadać zabronione substancje. Po dokładnej analizie zgromadzonych informacji nadszedł czas na zatrzymanie podejrzanego.

W czwartek (23.09.2021r.) funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania 19-latka, a w trakcie przeszukania potwierdzili swoje podejrzenia. Kryminalni zabezpieczyli susz roślinny. Przeprowadzone badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyzna wskazał miejsce, gdzie uprawiał krzewy. W trakcie dalszych czynności zabezpieczono 20 krzaków konopi, innych niż włókniste.

reklama

Mężczyzna został zatrzymany i trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut uprawy i posiadania narkotyków. Przyznał się do niego. Prokurator Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec 19-letnigo mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. W niedługim czasie sprawa trafi do sądu, czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi o tym, że:

Art. 62.

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  1. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku
Czytaj też:  Posiadacz narkotyków zatrzymany. Marihuana nie trafi na czarny rynek

Art. 63.

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  1. Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste.
  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: KWP Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama