3 C
Olsztyn
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
reklama

Rusza budowa ronda na drodze 51 koło Dywit

WiadomościRusza budowa ronda na drodze 51 koło Dywit

Na drodze krajowej numer 51 koło Dywit ruszają prace związane z budową ronda. Inwestycja ta będzie powodować utrudnienia w ruchu, takie jak zmniejszenie prędkości na drodze czy zakaz wyprzedzania. Podobne informacje podała w czwartek GDDKiA w Olsztynie.

reklama

Jak wynika z informacji drogowców zawartych w oficjalnym komunikacie, pierwsze prace na rondo w związku z przebudową rozpoczną się już w piątek. W pobliżu mostu nad rzeką Wadąg budowane będą kanalizacje deszczowe, które pozwolą na odpowiednie odwodnienie skrzyżowania.

Zgodnie z informacją GDDKiA w Olsztynie, wyłącznie budowa sieci kanalizacyjnej pod drogą będzie wymagała zajęcia jednego pasa jezdni, w trakcie tego czasu ruch będzie kierowany przez pracowników firmy budowlanej. Na odcinku, gdzie prowadzone będą prace budowlane, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

reklama

W trakcie inwestycji mają powstać przejścia dla pieszych, place manewrowe dla autobusów oraz chodniki. Konstrukcja kanalizacji deszczowej z kolei pozwoli na odpowiednie odwodnienie skrzyżowania.

Rondo będzie miało na celu usprawnienie ruchu i pozwoli na płynne włączanie się w ruch od strony cmentarza i Kieźlina, jak i od osiedla Sterowców, a także poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Fragment DK51 Dywit – Olsztyn to długi odcinek, na którym kierowcy często przekraczają dopuszczalną prędkość, aktualna inwestycja pozwoli uspokoić ruch i poprawi bezpieczeństwo na drodze.

Zadanie realizować będzie firma Strabag, która wykona przebudowę w ciągu 18 miesięcy, koszt inwestycji wynosi 6,1 mln zł, a po połowie ponoszą go GDDKiA oraz Gmina Dywity.

reklama

Źródło: PAP; Fot. GDDKiA Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
23 września 2021 11:43

No to przez 1,5 roku przewiduję tam Armagedon dla kierowców.

Pentester
24 września 2021 07:24

no tak wszystkich świętych i zima się zbliża to trzeba rozgrzebac

Polecane
Ogłoszenia