6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Spotkanie z uznanym olsztyńskim twórcą Kazimierzem Brakonieckim

WiadomościSpotkanie z uznanym olsztyńskim twórcą Kazimierzem Brakonieckim

Wielbiciele literatury nie powinni pominąć tego wydarzenia. Gościem Książnicy Polskiej w czwartek (23 września) będzie znany i uznany olsztyński twórca, Kazimierz Brakoniecki.

reklama

Okazją do spotkania jest II wydanie “Zakładu biograficznego Olsztyn” – zbioru tekstów prozatorskich i poetyckich autora. To autobiograficzna opowieść o Olsztynie, mieście rodzinnym autora oraz o Warmii i Mazurach.

To wyjątkowe wspomnienie o naszym mieście i regionie. Dzięki określonym ramom czasowym i topograficznym, wzruszającemu opisowi dzieciństwa i dojrzewania, pogłębionej wiwisekcji dramatycznych losów rodzinnych, regionalnych, narodowych wpisuje się w większą narrację pokoleniową twórców urodzonych po II wojnie światowej na tzw. “Ziemiach Odzyskanych”, a zwanych niekiedy generacją pojałtańską.

reklama

Rozmowie Kazimierza Brakonieckiego z Kornelią Kurowską ze stowarzyszenia Borussia będzie towarzyszyć czytanie fragmentów książki w autorskiej interpretacji Cezarego Ilczyny, aktora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Kazimierz Brakoniecki to poeta i pisarz, redaktor, tłumacz poezji francuskiej, animator kultury. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, współzałożyciel olsztyńskiej Borussii i wieloletni redaktor naczelny almanachu pod tą samą nazwą. Autor ponad 30 książek, w tym głównie tomów wierszy, esejów prozy autobiograficznej oraz antologii literackich, tłumaczeń. Debiutował tomikiem “Zrosty” (1979/1980). Laureat licznych nagród za twórczość literacką i kulturalną.

Wieczór autorski odbędzie się w najbliższy czwartek (23 września) na Scenie Literackiej Centrum Książki (Książnica Polska, pl. Jana Pawła II 2/3).

reklama

Źródło: UM w Olsztynie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia